pondelok, 02 máj 2022 23:11

V meste Martin sa konal XX. ročník medzinárodného kongresu Martinských dní imunológie

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V meste Martin sa konal XX. ročník medzinárodného kongresu Martinských dní imunológie V meste Martin sa konal XX. ročník medzinárodného kongresu Martinských dní imunológie

Martin (28.04.2022) – V stredu 27. apríla sa aula Magna Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského (JLF UK) v Martine zaplnila vynikajúcimi odborníkmi a špecialistami z oblasti alergológie a imunológie - konal sa XX. ročník medzinárodného kongresu Martinských dní imunológie.

Martinské dni imunológie predstavujú v súčasnosti jedno z najvýznamnejších odborno-vedeckých podujatí v odbore klinická imunológia a alergológia s interdisciplinárnym charakterom na Slovensku. Súčasťou trojdňového medzinárodného kongresu boli odborné prednášky z najaktuálnejších problematík imunologickej oblasti, ako sú – imunodeficiencie, alergie a astma, autoimunitné ochorenia, očkovanie a aktuálne problémy v odbore.

 

Odborným garantom medzinárodného kongresu bol prezident výboru Slovenskej spoločnosti alergológov a klinických imunológov a vedúci Centra pre vrodené poruchy imunity JLF UK Univerzitnej nemocnice Martin prof. MUDr. Miloš Jeseňák, PhD. FAAAAI. Prvého dňa kongresu sa zúčastnil aj primátor Mesta Martin Ján Danko. Martinské dni imunológie trvali do piatka 29. apríla 2022.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk