pondelok, 09 máj 2022 21:39

Martinský klub medikov zorganizoval pre verejnosť akciu Zdravie pod kontrolou

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Martinský klub medikov zorganizoval pre verejnosť akciu Zdravie pod kontrolou Martinský klub medikov zorganizoval pre verejnosť akciu Zdravie pod kontrolou Foto: Milan Šulov, JLF UK v Martine

V dňoch 6. a 7. mája 2022 zorganizoval Martinský klub medikov pre verejnosť akciu s názvom Zdravie pod kontrolou v nákupnom centre Galéria Martin. Jeho cieľom bolo umožniť verejnosti absolvovať rôzne vyšetrenia a v rámci prevencie predísť mnohým ochoreniam.

Súčasťou akcie bolo viacero stánkov. V stánku Zdravie v číslach merali krvný tlak, BMI a saturáciu krvi kyslíkom. Diabetes ako životný štýl dal návštevníkom informáciu o aktuálnej hodnote glykémie a zároveň si mohli zistiť svoju krvnú skupinu. V Antitobaccu si ľudia mohli overiť stav svojich pľúc vyšetreniami ako spirometria a prietokometria a boli informovaní o škodlivosti fajčenia. Stánok Oči plné zdravia zas ponúkal vyšetrenie farbocitu a základy správnej starostlivosti o zrak. Napokon Prvá pomoc a Nemocnica u medvedíka poskytli možnosť naučiť sa základy prvej pomoci pre dospelých, ako aj malé deti.

 

 

V rámci akcie Zdravie pod kontrolou Martinský klub medikov spolupracoval aj s OZ Bodkáčik, ktoré sa venuje povedomiu o kožných ochoreniach. Dňa 7. mája 2022 bola teda pre návštevníkov aj možnosť odborného poradenstva s pani doktorkou z UNM, ktorá pomocou dermatoskopu vyšetrovala znamienka. „Chceli by sme sa týmto aj poďakovať ochotným študentom JLF UK a takisto aj verejnosti za bohatú účasť a záujem dozvedieť sa niečo viac o svojom zdraví. Veríme, že táto akcia bude možná aj budúci rok a stretneme sa tam v rovnako hojnom počte,“ zhodnotila akciu spoluorganizátorka Adela Bláhová z Martinského klubu medikov.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.