utorok, 07 jún 2022 08:00

Júnový program v Barmuseu

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Júnový program v Barmuseu Júnový program v Barmuseu

Jún je tu a s ním aj ďalšia nádielka podujatí, ktoré sme si pre vás v Barmuseum pripravili!

Mesiac už tradične štartujeme Kvízomoľom, ktorý je ideálnym spôsobom ako stráviť večer s partiou kamarátov s možnosťou vyhrať ceny. Keďže o kvízy je veľký záujem zopakujeme si ho hneď dvakrát, no miesta sa rýchlo míňajú, tak si nezabudnite uchmatnúť tie svoje. Zavíta k nám aj hudobný projekt Oskara Rózsu a Ondreja Krajňáka Partnership Unlimited 2022.

 

Hosťom v júnovom Tvorcaste bude riaditeľ Slovenského komorného divadla v Martine Tibor Kubička. Podobne ako minulý rok sa v našich priestoroch odohrá niekoľko inscenácii festivalu Dotyky a spojenia. Festivalový týždeň u nás odštartuje inscenácia Divadelného centra Nahlas hovoriaca o hrozbe drastickej klimatickej zmeny s ďalekosiahlymi globálnymi následkami.

 

Nasledovať bude výroba televíznej diskusnej relácie o spoločenských fenoménoch Večera s Havranom. So svojimi inscenáciami sa predstavia aj poslucháči umeleckých vysokých škôl. Poslucháči Vysokej školy múzických umení u nás odohrajú autorskú inscenáciu Eve hovoriacu o psychickom zdravý inšpirovanú skutočným príbehom pacientky trpiacej DID. A inscenáciu Umlčané, ktorá ja taktiež autorským projektom. Hovorí o živote žien v Afganistane po tom, čo moc prevzal extrémistický Taliban.

 

Poslucháči Akadémie umení odohrajú inscenáciu Helverova noc, ktorá ukazuje, ako môže silnejúce násilie a militarizmus postihnúť spoločnosť a preniknúť do osobných vzťahov. A festival v našich priestoroch uzavrie čierna komédia Stratiť ruku v Spokane, ktorá hovorí bizarný príbeh Carmichaela, ktorý už niekoľko rokov pátra po svojej ľavej ruke. Po všetkých festivalových predstaveniach bude nasledovať aj diskusia s tvorcami. Prepojeniu dramaturgie a manažmentu sa budeme venovať v pokračovaní workshopov Manažment umenia. A mesiac zakončíme inscenáciou Divadla Jozefa Gregora Tajovské Postaraj sa!, ktorá je príbehom chlapa na materskej dovolenke.

 

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.