pondelok, 11 júl 2022 21:21

Úspech detí z DEEP DANCE CLUBU na majstrovstvách Európy

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Úspech detí z DEEP DANCE CLUBU na majstrovstvách Európy Úspech detí z DEEP DANCE CLUBU na majstrovstvách Európy

Martin (11.07.2022) –  Koncom júna sa v českom Chomutove konali IDO Majstrovstvá Európy 2022 v tanečných štýloch disco dance a disco freestyle, kde súťažilo viac ako 1600 tanečníkov zo 14 krajín. Slovenskú republiku reprezentovalo 190 tanečníkov z desiatich tanečných súborov. Najúspešnejším slovenským tanečným klubom sa stal martinský DEEP DANCE CLUB, ktorý získal štyri zlaté a dve strieborné medaily.

Účasti na majstrovstvách Európy predchádzali niekoľkomesačné prípravy choreografií a kostýmov. Napriek sťaženým podmienkam, ktoré boli spôsobené protipandemickými opatreniami, sa podarilo 28 martinským tanečníkom dosiahnuť mimoriadne výsledky. Spomedzi viac ako 1600 tanečníkov zo 14 krajín, získal tanečný klub DEEP DANCE CLUB štyri tituly majstra Európy, dva tituly vicemajstra Európy a množstvo krásnych štvrťfinálových a semifinálových umiestnení.

 

 

V pondelok 11. júla primátor mesta Martin Ján Danko spoločne so zástupcami Rudolfom Kollárom a Tatianou Červeňovou, hlavným kontrolórom Jánom Zubercom, ako aj s poslancami mestského zastupiteľstva Martinom Hudecom a Zuzanou Badovou, odovzdali tanečníkom pamätný list za úspešnú reprezentáciu mesta Martin. „Martinský tanečný klub dlhodobo dosahuje výborné výsledky, úspešne reprezentuje a zviditeľňuje mesto Martin. Som rád, že sa klubu podarilo v takej konkurencii uspieť a získať toľko ocenení. Je to pre deti veľká výzva pokračovať ďalej a rozvíjať svoj talent,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. Tanečníci už teraz začínajú trénovať na Svetový pohár v Poľsku a na Majstrovstvá sveta vo Švédsku, kde môžu potvrdiť svoje kvality.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk