nedeľa, 17 júl 2022 19:51

Pozvánka: Turčianska harmonika v Múzeu slovenskej dediny v Martine

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Pozvánka: Turčianska harmonika v Múzeu slovenskej dediny v Martine Pozvánka: Turčianska harmonika v Múzeu slovenskej dediny v Martine

Múzeum slovenskej dediny už po dvadsiaty raz ožije zvukom heligóniek. Muzikanti z Turca, Kysúc, Oravy, Horného Považia, ale aj Nitry rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 24. júla 2022 od 10.00 do 16.00 hod. Nasledovať bude voľná zábava v sprievode harmoniky do 18.00 hod.

V programe sa od 10.30 hod. predstaví približne štyridsať účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

 

Svojou hrou potešia noví, no aj skalní domáci a hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch podujatia Turčianska harmonika. Okrem jednotlivcov sa predstavia aj početnejšie zoskupenia ako Heligonkári Feješovci, Heligonkári z Ostrého, Heligonkári z Texasu, Podzoborskí heligonkári, Nitrianski heligonkári či Čimhovskí heligonkári. Dvadsiaty ročník podujatia Turčianska harmonika podporili Peter Bela B-STAV SK, Občianske združenie Jahodnícke háje a Sound experience – Róbert Gajdoš. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.