pondelok, 18 júl 2022 13:35

Hasičské dni v znamení významných výročí Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Hasičské dni v znamení významných výročí Hasičské dni v znamení významných výročí

Martin (18.07.2022) – Dobrovoľný hasičský zbor Priekopa pre nadšencov hasičskej techniky v spolupráci so slovenskými a zahraničnými partnermi opäť pripravil zaujímavý program pre všetky generácie. V sobotu 16. júla sa v areáli SIM v Priekope konal celorepublikový zraz dobrovoľných hasičov a záchranárov – Hasičské dni.

Podujatie plné zábavy, zaujímavých vystúpení a dynamických ukážok záchranárskych zložiek začalo za zvuku sirén spanilou jazdou hasičskej kolóny z Vrútok do Martina, ktorú hasiči ukončili v areáli SIM. Popri výstave historickej techniky v Hasičskom múzeu program pokračoval v poobedňajších hodinách ukážkami hasenia požiarov či záchrany osôb z havarovaných vozidiel predvádzané novodobými hasičskými zbormi a historikmi.

 

Samozrejme nechýbali ani aktivity pre deti, večerná zábava či nočná hasičská súťaž. Návštevníkov privítal predseda Hasičského múzea a veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru Martin-Priekopa Ľubomír Vaňko spoločne s primátorom mesta Martin Jánom Dankom a povereným riaditeľom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Ivanom Luptákom.

 

„Som veľmi rád, že práve v našom meste sa nachádza jedinečné Hasičské múzeum, ktoré vzniklo z iniciatívy priekopských dobrovoľných hasičov. Stalo sa už tradíciou, že sa Martinčania stretávajú v SIMe, chodia si sem s deťmi posedieť a prezrieť historickú hasičskú techniku. Múzeum, aké je v Martine, je na Slovensku raritou. Som veľmi rád, že sa podujatia zúčastnili aj zahraniční partneri, ktorí svojou účasťou zviditeľnili naše mesto,“  povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

 

Prehliadku hasičskej historickej a novej techniky, ako aj sprievodný program, si nenechal ujsť ani štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Tomáš Oparty, poslanci Národnej rady SR Milan Kuriak a Peter Vons, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová spoločne s jej podpredsedom Igorom Janckulíkom či poslanec Mestského zastupiteľstva a výboru mestskej časti Priekopa Martin Hudec.

 

Hasičské dni 2022 organizovalo Hasičské múzeum Martin - Priekopa spoločne s Dobrovoľným hasičským zborom Martin - Priekopa. Tento ročník bol navyše spojený s oslavami 15. výročia založenia Hasičského Múzea, 100. výročia založenia Zemskej hasičskej jednoty na Slovensku a 130. výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru Priekopa.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk