štvrtok, 11 august 2022 21:26

V Martine sa konali atletické preteky Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V Martine sa konali atletické preteky V Martine sa konali atletické preteky

Martin (08.08.2022) – Martinský atletický štadión privítal viac ako 230 športovcov zo Slovenska a zahraničia. V sobotu 6. augusta 2022 sa tu konalo 3. kolo Atletickej ligy.

Na nový atletický štadión pri Spojenej škole si prišlo zasúťažiť viac ako 230 športovcov z 33 oddielov nielen zo Slovenska, ale aj z Rakúska, Maďarska a Ukrajiny. Atléti si zmerali sily v hladkých behoch (bez prekážok) aj v behoch prekážkových, v skoku do diaľky, trojskoku, skoku do výšky, skoku o žrdi, vo vrhu guľou, hode diskom, kladivom, oštepom a samozrejme aj v štafetách a v závere aj v chôdzi. V rámci 3.kola Atletickej ligy boli využité všetky sektory olympijských disciplín.

 

 

Preteky organizoval Slovenský atletický zväz v spolupráci s Atletickým klubom Martin, Olympijským klubom Turiec za podpory mesta Martin. Športové podujatie otvoril riaditeľ pretekov Ján Gigac spoločne s primátorom mesta Martin Jánom Dankom a zástupkyňou primátora Tatianou Červeňovou.

 

 

„Vďaka tomu, že sme vybudovali nový atletický štadión svetových parametrov, môžu organizátori štadión využívať aj na medzinárodnej úrovni. Som veľmi rád, že sa na týchto pretekoch zišli športovci nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Účasťou na pretekoch zviditeľňujú pretekári nielen seba a svoje výsledky, ale aj naše mesto. Môžeme byť preto hrdí na to, že v Martine máme takýto štadión, na ktorom môžu športovci nielen trénovať, ale aj dokázať na súťažiach výsledky svojej práce,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

 

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk