štvrtok, 18 august 2022 09:40

Unikátne nealkoholické pivo NILIO prináša nové možnosti ako piť pivo bez výčitiek nielen pre športovcov a aktívnych ľudí

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Unikátne nealkoholické pivo NILIO prináša nové možnosti ako piť pivo bez výčitiek nielen pre športovcov a aktívnych ľudí Unikátne nealkoholické pivo NILIO prináša nové možnosti ako piť pivo bez výčitiek nielen pre športovcov a aktívnych ľudí

NILIO je prvý nealkoholický pivovar na Slovensku, ktorý v roku 2020 vznikol v Liptovskom Mikuláši a je spojením špičkovej vedy a poctivého remesla. Tento pivovar si dáva záležať na vysokej kvalite vstupných surovín, tradičnej výrobe varením a vysokým obsahom vitamínov i minerálov. Jeho názov vznikol spojením charakteristických znakov: NI – Nicolas (historický názov Liptovského Mikuláša), LI – Liptov, O – reprezentujúce 0%.

Spojenie špičkovej vedy a poctivého remesla

 

NILIO varí nealkoholické pivá tradičným remeselným spôsobom, pričom pri varení používa  špeciálny kmeň kvasiniek. Tento kmeň kvasiniek má defektný gén, ktorý spôsobuje, že kvasinky nevedia využiť maltózu ako cukor, ktorý je v mladine najviac zastúpený a produkujú namiesto alkoholu prírodný glycerol. Následne ovplyvňuje biochemické cykly glykolýzy a anaeróbneho kvasenia. Vhodným nastavením procesov NILIO docielilo, že alkohol v ich nealkoholických pivách bol zastabilizovaný na hranici 0,1-0,2%. Vďaka poctivému remeselnému a špičkovej vede sú nealkoholické pivá NILIO charakteristické plnou chuťou a vôňou.

 

 

Naopak, vo väčšine komerčných pivovarov je proces výroby nealkoholických pív spojený s destilačnou metódou odstraňovania alkoholu spojeným s riedením alkoholického piva. Následne sa v majorite do týchto pív pridávajú sladidlá, najčastejšie vo forme glukózovo-fruktózového sirupu, ktorý pri konzumácií vo väčšej miere môže viesť k tukovateniu pečene, v extrémnych prípadoch až takzvanej nealkoholickej cirhóze pečene.

 

 

Nealko, ktoré chutí ako pivo a je VEGAN

 

NILIO sa stalo jedinečným zástupcom na slovenskom trhu, ktorý zákazníkom dodáva produkt s výbornou chuťou i vôňou a preukázateľnými zdravotnými benefitmi. Ich nealkoholické pivá sú na nerozoznanie od chuti alkoholických pív, avšak neobsahujú alkohol. Práve alkohol má negatívny vplyv na ľudský organizmus, čo preukázateľne dokázali mnohé vedecké publikácie.

 

 

Všetky pivá NILIO sú vyrobené výlučne z prírodných surovín, a v žiadnom procese výroby nepoužíva syntetické látky. Preto sa ich nealkoholické pivá vyznačujú plnou chuťou, ktorá je charakteristická pre moderné remeselné pivá. Remeselný pivovar z Liptovského Mikuláša je zároveň držiteľom celosvetovej certifikácie VEGAN. „VEGAN pre nás predstavuje zdravý, udržateľný životný štýl a podčiarkuje použitie výlučne prírodných surovín bez syntetických látok. Preto sme hrdí, že svet NILIO sa prirodzene stretol so svetom VEGAN a spoločne vyznávajú rovnaké hodnoty“ dodáva Matúš Kozina, riaditeľ pivovaru NILIO.

 

V Martine si NILIO môžete vychutnať v kaviarni Metropola Café & Bistro alebo zakúpiť v prevádzke Kaufland

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.