nedeľa, 28 august 2022 14:05

Vladimír Homola 2x strieborný: International JUDO Trophy v Bratislave

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Vladimír Homola 2x strieborný: International JUDO Trophy v Bratislave Vladimír Homola 2x strieborný: International JUDO Trophy v Bratislave

Na International JUDO Trophy v Bratislave sa dňa 27. augusta 2022 za účasti pretekárov z Českej republiky, Poľska, Rakúska, Chorvátska, Ukrajiny, Veľkej Británie, Talianska a Slovenska uskutočnil mimoriadne kvalitne obsadený turnaj v jude.

Martinský rodák Vladimír Homola štartoval v kategórii do 81kg, kde v prvom kole porazil majstra Rakúska, v druhom si poradil so slovenským reprezentantom a v treťom kole svojim skvelým výkonom porazil aj ďalšieho Rakúšana, vicemajstra Európy, čím sa prebojoval do finále. Na finálový zápas proti úradujúcemu majstrovi Európy však nastupoval s prasknutým rebrom.

 

 

Finále so zranením nezvládol a skončil na skvelom druhom mieste. Nasledovala súťaž družstiev, kde bol martinský rodák členom tímu "výber strenej Európy", ktorý bol zložený z borcov z Českej republiky, Ukrajiny, Rakúska a Slovenska. Homola vybojoval dve výhry a jednu remízu a medzinárodný tím skončil len o skóre na druhom mieste.

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebook, Instagram, LinkedIn