streda, 31 august 2022 09:22

Divadlo k ľuďom: Sprievodný program k 100. ročníku Scénickej žatvy v Martine Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Divadlo k ľuďom: Sprievodný program k 100. ročníku Scénickej žatvy v Martine Divadlo k ľuďom: Sprievodný program k 100. ročníku Scénickej žatvy v Martine

Turčianske kultúrne stredisko v Martine vás srdečne pozýva na sprievodný pouličný program k 100. ročníku Scénickej žatvy v Martine, najstaršieho festivalu neprofesionálneho divadla v Európe.

„Divadlo k ľuďom“ je sprievodným pouličným programom festivalu „Scénická žatva“. V priestore Pešej zóny mesta Martin vás aktéri programu vtiahnu do atraktívneho divadelného diania. Po tri dni vás festivalom bude sprevádzať chodúľové šantenie „Najvyšších kaukliarov“, ktorí vo svojich jednotlivých vstupoch pritiahnu vašu pozornosť nielen k sprievodnému programu, ale aj ostatným podujatiam 100. ročníka Scénickej žatvy. V programe sme pripravili pre malých hercov dvojicu zábavných a tvorivých divadelných dielní „Hravé divadlo“, vedených najhravejším z hercov Filipom Hajdukom. Čaro z tvorby nových farebných svetov, môžu deti zažiť počas výtvarnej dielne „Farebné tóny“ s úžasnou výtvarnou lektorkou Nataškou Vaňkovou.

 

Nielen detské publikum, ale aj dospeláci budú môcť v rámci programu vzhliadnuť bábkovú rozprávku so živou hudbou „Divočiny“ o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou, v podaní Nezávislého divadelného zoskupenia „Odivo“. K dobrej nálade všetkých určite prispeje aj predstavenie Dua Kyseli Krastafci „Cirkus naopak“, kde účinkujú žongléri, čo žonglujú tak, ako divák píska! Projekt sprievodného pouličného programu „Divadlo k ľuďom“ k 100. ročníku Scénickej žatvy v Martine je realizovaný s finančnou podporou mesta Martin a Žilinského samosprávneho kraja. Sprievodný pouličný program „Divadlo k ľuďom“ 100. ročníka Scénickej žatvy sa uskutoční v dňoch 1. - 3. septembra 2022 (štvrtok, piatok, sobota) na Divadelnom námestí v Martine. Vstup na všetky podujatia sprievodného pouličného programu „Divadlo k ľuďom“ je voľný.

 

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.