streda, 05 jún 2013 22:00

Úspech martinských žiakov v súťaži Innovation&Creativity Camp Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Úspech martinských žiakov v súťaži Innovation&Creativity Camp Úspech martinských žiakov v súťaži Innovation&Creativity Camp

Vzdelávací program Viac ako peniaze ukončil školský rok celoslovenskou súťažou Innovation&creativity Camp, ktorej sa zúčastnili aj štyria žiaci 9.ročníka Evanjelickej spojenej školy v Martine. V utorok 4. júna v Bratislave takmer sto žiakov základných a stredných škôl riešilo výzvu na tému z bankového prostredia. Víťazmi sa stali žiaci Adriana Weinlichová (Bratislava), Jakub Vojt (Martin), Kristína Podobová (Topoľčany), Laura Gerendová (Košice), Roman Litwiak (Koš) so študentským účtom Young.

Počas jedného dňa 92 žiakov základných a stredných škôl zo Slovenska zapojených vo vzdelávacom programe Viac ako peniaze prezentovalo riešenia zadanej výzvy. Žiaci potrápili svoje kreatívne myslenie, prezentačné schopnosti či prácu v tíme. V náhodne zostavených päťčlenných tímoch žiaci počas jedného dňa navrhovali nový bankový produkt – bežný účet a jeho marketingovú stratégiu. Vo svojich prezentáciách prihliadali na cieľovú skupinu, aktuálne trendy a nápady porovnávali s konkurenciou.

V prezentáciách žiakov odzneli nápady na účty pre seniorov s možnosťou zľavy do kúpeľov či sporenia pre vnúčatá - Vďačné vnúča, rodinné účty s kreditnými kartami pre deti od 10 rokov, či podnikateľské účty s vedľajšími kartami. Odbornú porotu tvorili zástupcovia z Ministerstva financií SR, Slovenskej asociácie poisťovní a Slovenskej bankovej asociácie. Nápady žiakov usmerňovali dobrovoľní konzultanti – zamestnanci finančných inštitúcií.
 
Tím žiakov z Evanjelickej spojenej školy v Martine v zložení sprava Ján Drahoš (2.miesto), Gabika Kubíková, Kristína Matulová, Jakub Vojt (1.miesto) a ich učiteľ Mgr.Dušan Haško  

Samotné hodnotenie prezentácií nemala porota vôbec ľahké. „Z 19 tímov sme museli vybrať tri najlepšie. Pozerali sme sa na to, ako žiaci dokázali namixovať celý produkt a či by bol použiteľný v praxi. Hodnotili sme prezentovanie študentov, ich kreativitu a inovatívnosť. Samotné prezentácie sa nám páčili skoro všetky. Ja osobne som čakal, že mladí ľudia vedia dobre prezentovať, čo dnes aj ukázali,“ hovorí predseda poroty a výkonný riaditeľ SBA Ladislav Unčovský.

Víťazmi súťaže sa stali Adriana Weinlichová (Bratislava), Jakub Vojt (Martin), Kristína Podobová (Topoľčany), Laura Gerendová (Košice), Roman Litwiak (Koš), ktorí vyhrali s jednoduchým a prehľadným nápadom na študentský účet Young. Majitelia účtov, teda študenti, by získali možnosť brigády v banke na pozícii poradcu, ktorý pomáha mladým pri riešení ťažkostí spojených s vedením účtu.
 

Jakub Vojt a jeho víťazný tím

Takejto súťaže som sa zúčastnil po prvýkrát. Bola to pre mňa veľká skúsenosť i dobrodružstvo. Vzhľadom na zloženie nášho tímu, kde sme boli až traja z piatich členov zo základných škôl som nečakal, že uspejeme. Na moje prekvapenie náš projekt študentského Young konta porotu zaujal a získali sme s ním 1. miesto. Veľmi sa teším z tabletu, ktorý som získal a chcem sa poďakovať organizátorom tejto súťaže i nášmu pánovi učiteľovi Dušanovi Haškovi, ktorý nás sem prihlásil. Už teraz sa teším na ďalšiu súťaž v rámci programu Viac ako peniaze,“ povedal bezprostredne po skončení sútaže člen víťazného tímu Jakub Vojt, žiak 9. ročníka Evanjelickej spojenej školy v Martine.

Autor: dh © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Doprava v regióne