Vytlačiť túto stránku
pondelok, 10 jún 2013 00:00

Leto v Turčianskej záhradke Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Leto v Turčianskej záhradke Leto v Turčianskej záhradke

Posledný májový víkend sa v Jasenskej a Valčianskej doline konal prvý ročník podujatia Leto v Turčianskej záhradke 2013. V sobotu bavil návštevníkov exsuperstárista Jakub Petraník, folklórny súbor DFS Malý Lysec a nechýbali ani ukážky práce hasičov a polície. V nedeľu sa konali cyklistické preteky o pohár Yetiho spojené s animačným programom.

Podujatie pripravilo Mesto Martin v spolupráci so združením cestovného ruchu Klaster Turiec. Leto v Turčianskej záhradke sa konalo v rámci projektu Podpora a rozvoj cestovného ruchu v regióne Turiec spolufinancovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Regionálneho operačného programu, ktorý sa realizuje od marca 2012 do augusta 2015. Cieľom projektu je prezentácia hlavných oblastí atraktívnych pre rozvoj cestovného ruchu v regióne. Klaster Turiec pripravuje ešte tri podobné akcie.

Úvod sobotného programu v Jasenskej doline mal odštartovať spoločný prejazd cyklotrasou a zastavenie sa pri nových rozhľadniach. Počasie však situáciu skomplikovalo a preto sa všetci návštevníci sústredili do reštaurácie U deda Lysca. Organizátori však nenechali nič na náhodu a priestor ožil skutočne zaujímavým programom. Úvodom sa predstavil exsuperstárista Jakub Petraník, pokračovalo vystúpenie DFS Malý Lysec a prišiel aj dedo Lysec, ktorý hostí pobavil i poučil výkladom histórie regiónu Turiec. Nasledovala ukážka poslušnosti policajných psov a rôznych zákrokov na zneškodňovanie útočníkov. Hasiči pripravili prezentáciu hasiacich prístrojov spojenú s hasením požiaru. Kto mal záujem, mohol sa do ukážok priamo zapojiť.

V nedeľu zas programom ožila Valčianska dolina. Konali sa tu preteky horských bicyklov o pohár Yetiho. Súťaž prilákala viacero dospelých i detí, pre ktoré bol zároveň pripravený aj zaujímavý animačný program a jazda zručnosti.

Autor: Matej Bórik, Klaster Turiec, Turčianska bicyklová skupina JUS © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky