utorok, 18 jún 2013 20:39

Na festivale Dotyky a spojenia sa predstaví 29 slovenských divadiel Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Na festivale Dotyky a spojenia sa predstaví 29 slovenských divadiel Na festivale Dotyky a spojenia sa predstaví 29 slovenských divadiel

Už o niekoľko dní sa mesto Martin stane centrom slovenského divadla. Na 9. ročníku festivalu divadiel Dotyky a spojenia sa opäť stretne množstvo renomovaných hercov, ktorí ponúknu počas celého týždňa viac ako tridsať inscenácií. Pre návštevníkov je pripravený aj bohatý sprievodný program na Divadelnom námestí. Prinášame vám najzaujímavejšie fakty z tlačovej besedy s riaditeľom festivalu Františkom Výrostkom a PR manažérom Tiborom Kubičkom.

Záštitu nad festivalom prevzal minister kultúry SR Marek Maďarič, patrónom je herec Matej Landl. Deviaty ročník ukáže najznámejšiu výberovú divadelnú tvorbu od apríla 2012 do apríla 2013. Predstaví sa tu 29 slovenských divadiel s celkom 32 inscenáciami. Nezabudlo sa ani na deti, ktorým bude patriť päť inscenácií rozprávok v Národnom dome a na Divadelnom námestí, následne ich čakajú aj tvorivé dielne vo foyeri Štúdia SKD. 

 

"Martinské divadlo sa bude prezentovať až dvomi predstaveniami, zaradili sme tu prvý a druhý diel hry Národný cintorín, ktorý sa bude hrať v rámci jednej časti, pre divákov je pripravený aj Hamlet. Zaujímavosťou je inscenácia baletu SND Bratislava Romeo a Júlia na Divadelnom námestí. Nezabudli sme ani na rodiny s deťmi, ktoré sa môžu zapojiť do súťaže o pobyt v letných táboroch. Na deviatom ročníku očakávame aj stotisíceho návštevníka, čaká ho pekná odmena, bude to prekvapenie," uviedol František Výrostko, riaditeľ festivalu.

 

"Pre divadlá je veľkou prestížou byť na tomto festivale, môžu tu porovnať svoju tvorbu s kritikmi i divákmi. Aj tento rok sa nám podarilo presvedčiť Vladimíra Štefka, renomovaného slovenského teatrológa, aby viedol diskusie o inscenáciách hlavného programu v rámci kritickej verejne prístupnej platformy. Diváci, ktorí sa budú chcieť porozprávať s hercami, budú mať možnosť zúčastniť sa debát nasledujúcich po ukončení jednotlivých predstavení. Pre divákov je pripravená aj určitá odmena, oplatí sa preto na diskusiách ostať," prezradil PR manažér festivalu Tibor Kubička.

Dotyky a Spojenia 2013 - TV spot

httpv://youtu.be/4p08PYey2II

Program festivalu nájdete na webe: www.dotykyaspojenia.sk

 

Autor: Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn