štvrtok, 20 jún 2013 19:51

Tanečný klub DEEP bojoval na európskych majstrovstvách v hip hope

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Tanečný klub DEEP bojoval na európskych majstrovstvách v hip hope Tanečný klub DEEP bojoval na európskych majstrovstvách v hip hope

V polovici júna sa v holandskom Amsterdame konali Majstrovstvá Európy v hip hope. Slovenskú republiku reprezentoval aj martinský Tanečný klub DEEP, ktorý sa medzi tanečnou špičkou nestratil. Účasti na majstrovstvách Európy v hip hope predchádzali niekoľkomesačné prípravy choreografií a kostýmov.

Pred štartom na európskom šampionáte sa tanečníci z DEEP-u museli najprv dobre umiestniť na nominačných súťažiach na Slovensku. To sa im aj podarilo, a tak mladým tanečníkom už nič nebránilo vycestovať do Amsterdamu. Tanečníci z juniorskej a detskej vekovej kategórie súťažili v disciplínach sólo, duo a aj skupina. V detskej vekovej kategórii v disciplíne sólo sa najlepšie umiestnila Timea Spišáková, ktorá spomedzi 118 súťažiacich obsadila vo finále 47. miesto. Juniorka Zuzana Trojáková opäť podala výborný výkon a spomedzi skutočne veľkej konkurencie 121 súťažiacich vybojovala 29. miesto.

 

V disciplíne hip hop duo detskej vekovej kategórie sa Viktória Chovancová spolu s Markétou Komlóssyovou umiestnili na 20. priečke a ich juniorské kolegyne Zuzana Trojáková a Zuzana Komlóssyová na 43. mieste. Súťažilo sa aj v disciplíne malých skupín – detská hip hop skupina Déry získala 10. miesto a juniorská skupina DíDíSí  26. miesto. „Čochvíľa cestujeme na ďalšie majstrovstvá Európy, tentokrát v disco disciplínach, ktoré sa uskutočnia vo švédskom Örebro,“ približuje hlavný choreograf Tanečného klubu DEEP Miroslav Frolo.

 

Autor: G.AVRAMOVÁ, FOTO: ARCHÍV TK DEEP © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn