Vytlačiť túto stránku
utorok, 25 jún 2013 00:00

Očná klinika UVEA v Martine rozšírila svoje služby Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(23 hlasov)
Očná klinika UVEA v Martine rozšírila svoje služby Očná klinika UVEA v Martine rozšírila svoje služby

Súkromné očné centrum UVEA Mediklinik, ktoré bolo otvorené v decembri 2012, už zrealizovalo viac ako 150 rôznych zákrokov. Centrum UVEA je zamerané na chirurgickú korekciu refrakčných vád a na komplexnú liečbu očných ochorení. Portfólio kliniky obsahuje v súčasnosti všetky dostupné operačné výkony v odbore oftalmológia, vrátane najmodernejších operačných výkonov s použitím femtosekundového lasera.

V lekárskom tíme UVEA Mediklinik sú skúsení oftalmológovia s dlhoročnom praxou 15 a viac rokov v mikrochirurgii oka na klinických pracoviskách. Vďaka vybaveniu poskytuje klinika najširšie spektrum ponúkaných oftalmologických služieb na Slovensku. Medicínsky riaditeľ MUDr. Peter Žiak PhD. (prvý vľavo) vykonáva laserové očné operácie od r. 1994. V r. 2010 implantoval ako prvý na Slovensku na očnej klinike JLF UK a UN Martin asymetrickú bifokálnu vnútroočnú šošovku a tiež aditívnu tórickú vnútroočnú šošovku Sulcoflex. V r. 2012 implantoval ako prvý v SR tzv. trifokálnu vnútroočnú šošovku.


Prvá operácia sivého zákalu laserom bola vykonaná práve tu

Ako prvé a v jediné pracovisko v SR disponuje UVEA Mediklinik kombinovaným femtosekundovým laserom VICTUS, ktorý umožňuje vykonávať nielen prakticky bezbolestnú laserovú metódu na korekciu refrakčných vád FEMTO LASIK, ale aj unikátne operácie sivého zákalu FEMTO FAKO, operácie refrakčnej výmeny šošovky FEMTO CLE a operačnú metódu INTRACOR, korigujúcu zhoršené videnie na blízko. Femtosekundový laser VICTUS je schopný laserovým lúčom vykonať niektoré z tých častí operácie, ktoré doposiaľ vykonával chirurg ručne. Výhodou je vysoká presnosť a opakovateľnosť, ako aj šetrnosť ku tkanivám oka. Niektoré typy výkonov môžu byť vykonané úplne bez dotyku oka nástrojom, výhradne len laserovým lúčom. Pacient je síce pri operácii laserom pri plnom vedomí, oko je však lokálne znecitlivené kvapkami. Samotný zákrok je preto, pri všetkých našich operačných metódach, bezbolestný.

Okrem operačných zákrokov oka poskytuje klinika aj služby plastickej chirurgie, odboru, ktorý pomáha zlepšovať vzhľad, prinavracia stratené sebavedomie, zvyšuje vizuálnu príťažlivosť a celkovú radosť zo života. Pre pacientov je k dispozícii aj profesionálna poradňa, lekáreň a optika.

Pozrite si panoramatické zábery z kliniky: http://www.360.sk/prehliadky/uvea/

Viac info získate na webe: http://www.uvea.sk/

Symbol kliniky

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky