nedeľa, 07 júl 2013 00:00

V Jahodníkoch sa súťažilo v streľbe z veľkokalibrových služobných pištolí

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
V Jahodníkoch sa súťažilo v streľbe z veľkokalibrových služobných pištolí V Jahodníkoch sa súťažilo v streľbe z veľkokalibrových služobných pištolí

Klub vojakov v zálohe - 019 - ZA MARTIN zorganizoval na strelnici Športovo streleckého klubu mesta Martin súťaž v streľbe z veľkokalibrových služobných pištolí s plášťovým strelivom.

Členovia KVZ Martin sa po celý rok zúčastňujú kvalifikačných streleckých súťaží organizovaných na strelniciach v Turanoch, Príbelciach a Záhorí, ktoré sú podmienkou pre nomináciu na národné kolo. V priebehu roku organizuje klub pre členov i ostatných priaznivcov streleckého športu aj viaceré klubové súťaže. Spočiatku sa tieto podujatia realizovali na strelnici v Sklabini, z technických dôvodov sa však presunuli na Ľadoveň, kde sa práve koncom júna konal druhý ročník letnej streleckej súťaže. Strieľalo sa stojmo na pišťoľový terč papagáj v kategórii muži a ženy. "Na podujatí sa zúčastnili členovia z Martina, Turian, Turčianskych Teplích aj Bratislavy. Pozvali sme aj zástupcu výrobcu zbraní z Banskej Bystrice a firmu, ktorá sa zaoberá poľovníctvom, aby predviedli svoje výrobky a spestrili tak naše spoločné športové stretnutie," uviedol riaditeľ súťaže Ing. Ľubomír Chribik.

Členovia klubu sa zúčastňujú súťaží, na ktorých sa strieľa mierenou streľbou na pevné terče vzdialené 25 m, strelecké viacboje, ktoré pozostávajú z 5 disciplín - mierená streľba z pištole na 25 m, trojpolohová streľba (ľah, stoj, kľak) zo samopalu, hod granátom na cieľ, bojová pištoľ a strelecky súboj družstiev z malokalibroviek. Na svoje si v klube príde aj mládež, pre ktorú sa organizujú pravidelné súťaže z malokalibrových pištolí a pušiek.

Výherci súťaže, foto KVZ MT

Autor: Matej Bórik, KVZ MT © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn