sobota, 13 júl 2013 22:15

Desať rokov rocku v podaní RocksoRu

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Desať rokov rocku v podaní RocksoRu Desať rokov rocku v podaní RocksoRu

Turčianska kapela RocksoR v sobotu v Kláštore pod Znievom oslávila svoje desiate narodeniny. Rockové skladby, hosťujúce kapely SPIRIT band a U2 Revival, ohňostroj, dobré jedlo a „stage“ pod holým nebom boli lákadlom nielen pre skalných fanúšikov, ale i náhodných okoloidúcich.

Desiate narodeniny oslávil RocksoR tradične - v znamení rocku. Po hosťujúcich kapelách SPIRIT band a U2 Revival si zaspievali a zahrali aj samotní oslávenci. Cover verzie AC/DC, Clash, IMT Smile, Kabátu, Desmodu, ale aj „srdcovka“ kapely - Born to be wild od Steppenwolf v neskorých nočných hodinách zabávali a burcovali fanúšikov i samotných muzikantov.

 

Kapela najskôr odspievala niekoľko piesni v pôvodnej zostave a štafetu následne prebrali jej terajší členovia – spevák Rasťo Dudáš, Petrík Paulovič (bicie), Rado Ulej (klávesy), Milan Dudáš(basa) a gitaru do rúk zobral Lukáš Kucharčík.

 

„Som rada, že som prišla. Zozbierali sa tu ľudia, ktorí chalanom fandia už roky. Je tu skvelá atmosféra,“ vyjadrila sa Michaela, ktorá s RocksoRom oslavovala až do rána. Za kapelu sa o pár pocitov podelil aj jeden z jej členov: „RocksoR je veľká radosť. Jedno veľké, skvelé puto. V tomto zložení a v tejto partii si prajeme hrať čo najdlhšie. Do budúcnosti by sme chceli zložiť aj pár vlastných skladieb, ale i naďalej pokračovať v rockových coveroch, ktoré robíme.“ 

 

RocksoR vznikol v roku 2003. Založila ho partia kamarátov z rozpadnutej kapely Vírus, ktorí s týmto nápadom oslovili ďalších muzikantov. Za desať rokov niekoľkokrát obmenili svoju zostavu členov. Kapela hráva cover verzie známych rockových a poprockových skladieb nielen v Martine a okolí, ale aj v iných mestách. Pravidelne sa stretávajú v Košťanoch nad Turcom, kde majú svoju skúšobňu.

Autor: Janka Sopkuliaková, foto: Lukáš Kucharčík © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn