Reklama
pondelok, 15 júl 2013 22:53

Na krajskom kole AMFO 2013 uspel aj Martinčan Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Na krajskom kole AMFO 2013 uspel aj Martinčan Na krajskom kole AMFO 2013 uspel aj Martinčan

Do krajskej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby AMFO 2013 postúpilo 282 fotografií od 90 autorov z piatich regiónov Žilinského kraja. AMFO je najstaršia a rozsahom najväčšia celoštátna súťažná prehliadka, jediná svojho druhu na Slovensku.

Hlavným poslaním súťaže je vytvoriť podmienky pre porovnanie a zhodnotenie výsledkov súčasnej amatérskej fotografickej  tvorby a verejnou prezentáciou súťažných prác na výstavách motivovať záujem verejnosti o fotografie rôzneho tematického, žánrového zamerania, formálneho a technického spracovania. Na krajskom kole sa stretlo množstvo autorov z rôznych miest regiónu. Porota, na čele s Mgr. Helenou Šiškovou z Martina a členmi Mgr. Miroslavom Černým z Košíc a Vladom Bačom zo Žiliny, nemala rozhodovanie jednoduché.

Prvé miesto v kategórii nad 21 rokov - Farebná fotografia, získal Radim Ziman z Martina (vyššie) s fotografiou "V pohybe I". Čiernobielou fotografiou "Telo, svetlo a tieň 1, 2" zaujala Veronika Jurčíková z Ružomberka, ktorá súťažila v kategórii od 16 do 21 rokov. Výhercov a kategórií však bolo oveľa viac, kompletný zoznam umiestnení si môžete stiahnuť z nasledujúceho odkazu. Fotografom prajeme dobré svetlo a veľa inšpirácie.

 

Autor: Anna Lovritšová - KKS Žilina, foto: ŽSK © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn