streda, 24 júl 2013 00:00

Tvorivé dielne v Turčianskej knižnici potešili najmenších i mamičky

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Tvorivé dielne v Turčianskej knižnici potešili najmenších i mamičky Tvorivé dielne v Turčianskej knižnici potešili najmenších i mamičky

V rámci poľsko-slovenského projektu spolufinancovaného Európskou Úniou pod názvom "Prečo čítať deťom?" zorganizovala Turčianska knižnica v oddelení pre deti a mládež v piatok 19. júla dve čitateľské a tvorivé stretnutia určené pre deti od 1,5 - 3 rokov a od veku 4 - 7 rokov.

Ráno o desiatej hodine sa najmladší návštevníci knižnice, spoločne so svojimi rodičmi, zapojili do čítania knihy Jar s Mackom Uškom. Pracovníci knižnice v rámci programu pre najmenších pripravili animačné aktivity ako kreslenie či tancovanie. Poobedná časť bola určená starším deťom do siedmich rokov, pre ktoré bola pripravená kniha Kvak a Čľup sú kamaráti. Deti si popri čítaní robili žabky, maľovali, počúvali hudbu a spolu s rodičmi sa učili hravou formou spoznávať rôzne motívy priateľstva, ktoré boli hlavnou témou čítanej knihy aj poobednej časti programu.

Turčianska knižnica pokračuje v modernizácii detského oddelenia

"V rámci projektu sme dovybavili detské oddelenie kobercom, novými regálikmi, knižkami, domčekom, leporelkami, jednoducho snažíme sa deťom spestriť prostredie na trávenie voľného času v našej knižnici. Nezabuli sme ani na rodičov, pre ktorých sú k dispozícii nové knihy z oblasti psychológie. V auguste a septembri opäť pripravíme ďalšie tvorivé dielne, ktorých cieľom bude zatraktívnenie a sprístupnenie literatúry pre najmenších", predstavila aktivity knižnice riaditeľka Mgr.Katarína Vandlíková.

 

Autor: Matej Bórik, foto Turčianska knižnica © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn