Reklama
piatok, 02 august 2013 14:45

Dedičstvo po otcovi: Ľudovít Košálko oslávil narodeniny vernisážou

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Dedičstvo po otcovi: Ľudovít Košálko oslávil narodeniny vernisážou Dedičstvo po otcovi: Ľudovít Košálko oslávil narodeniny vernisážou

Vernisáž výstavy fotografií publicistu Ľuda Košálku v Turčianskej galérii priniesla zaujímavý prierez životom autora. Výstavou sa Košálko priznáva k najväčšej fotografickej záľube - športu, nájdeme tu aj široko zastúpenú prírodu a zaujímavé fotografické detaily všetkých druhov.

Ľudo Košálko sa narodil 17. júla 1943 v Turčianskej Štiavničke. Cez fotoaparát sa pozerá na svet už dlhú dobu, svoje prvé fotografie vyhotovil na mechovom fotoaparáte Kodak 626, ktorý dostal od otca. Príležitosť životného jubilea, sedemdsiatich rokov, oslávil výstavou Dedičstvo po otcovi, na ktorej ukázal diela rôznych žánrov a období, ktorými vstupuje do vedomia ľudí už štyri desaťročia. Prostredníctvom fotografií športových aj kultúrnych udalostí ho vnímame už dlhé roky najmä cez Život Turca - súčasné noviny MY. Od roku 1998 je členom Fotoklubu Karola Plicku, pravidelne sa zúčastňuje výstav Strom v Ružomberku a vystavoval aj v Holandsku a Poľsku. 

Autor hľadá vo fotografii tretí rozmer, čím pridáva jednotlivým snímkam aj zážitok z vnímania reality. Fotografické diela zhotovuje predovšetkým v regióne Turiec, ktorý ponúka prirodzenú ponuku prírodných krás, významných dejateľov i rôznych kultúrno-spoločenských aktivít. 

Výstava je otvorená pre návštevníkov do 25 augusta 2013

Autor: Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn