utorok, 06 august 2013 13:29

Leto v múzeu nám prináša možnosť naučiť sa ľudové techniky

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Leto v múzeu nám prináša možnosť naučiť sa ľudové techniky Leto v múzeu nám prináša možnosť naučiť sa ľudové techniky

Nielen malí, ale aj veľkí návštevníci Slovenského národného múzea v Martine – Etnografického múzea si každú prázdninovú stredu môžu v príjemnom chládku budovy vyskúšať svoju šikovnosť. Na tvorivých dielňach s názvom Leto v múzeu, sa prvé dva týždne mohli priučiť sklomaľbe. Aby Veľká noc neprekvapila našich návštevníkov nepripravených, trénovali sme i maľovanie kraslíc.

V stredu 31. júla sa na prvom poschodí múzea tvorilo tradičné umenie. Deti i dospelí sa tu mohli priučiť, ako pracovať s bavlnkami a vytvoriť krásne vyšívané pohľadnice. Do aktivít sa zapojila aj návšteva z Ameriky, príjemný starší manželský pár zo štátu Washington, ktorý do Martina pricestoval za rodinou. Podujatia Leto v múzeu sa každoročne zúčastňujú aj škôlkari z Dražkoviec, zavítajú sem aj celé rodiny či náhodní návštevníci. "Pri práci s papierom, látkami alebo vajíčkami je možné badať u niektorých detí skrytý talent, ktorý by sa mal ďalej rozvíjať, za všetkým ale stoja rodičia, určite by deti mali ďalej podporovať," zhodli sa pracovníčky múzea a dodali, že pokiaľ rodičia prejavia záujem, radi naučia deti aj iné historické techniky.

 

Najbližšiu tvorivú stredu (7. augusta) je pre malých aj veľkých šikovníkov pripravený program venovaný vyšívaniu. Do konca letných prázdnin nás ešte čaká tvorivá dielňa, kde si budeme môcť vyskúšať zaujímavú techniku drôtovania (14. august a 21. august).

 

Autor: Milena Kiripolská, Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn