štvrtok, 08 august 2013 00:00

Festival Bažant Kinematograf má za sebou polovicu jedenástej sezóny

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Festival Bažant Kinematograf má za sebou polovicu jedenástej sezóny Festival Bažant Kinematograf má za sebou polovicu jedenástej sezóny

Od 21. júna už filmové autobusy navštívili 17 miest, vrátane festivalov Art Film Fest, Bažant Pohoda a Vrbovské vetry, a úspešne sa rozbehli aj dve stále scény Bažant Kinematograf na Magio plážach v Bratislave a premiérovo aj v Košiciach.

Vďaka výnimočnému letnému počasiu zatiaľ v tejto sezóne nebola zrušená ani jedna projekcia a všetky večerné predstavenia sa tešia z veľkého počtu divákov. Dokonca sezóny čaká filmový autobus ešte 14 zastávok. V Martine sa v rámci Kultúrneho leta premietali známe filmy Lóve, Viditeľný svet, Samotári a Polski film. Ako sme sa od premietačov mohli dozvedieť, technika používaná na premietanie oslavuje v tomto toku päťdesiate výročie a stále bez problémov slúži svojmu účelu.

Aj keď sa už "tridsaťpäťkové" filmy prestávajú vyrábať a nastupuje doba digitálu, známy zelený autobus Bažant Kinematografu bude brázdiť cesty po Slovensku aj v budúcnosti, čaká ho však rekonštrukcia - výmena premietačiek.

Autor: Matej Bórik, Bažant Kinematograf © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn