pondelok, 12 august 2013 23:23

Do Turca prichádza debničkový systém s čerstvými potravinami Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(16 hlasov)
Do Turca prichádza Biobox, debničkový systém s čerstvými potravinami Do Turca prichádza Biobox, debničkový systém s čerstvými potravinami

Kvalita a pôvod potravín sa stáva pre spotrebiteľa rovnako dôležitým faktorom, ako ich trvanlivosť či samotná cena. Debničkový systém predaja zeleniny a ovocia, ale aj iných potravinových výrobkov je čoraz viac populárny aj vďaka faktu, že sa produkujú priamo v regiónoch. V regióne Turiec odteraz systém Biobox ponúka malým i veľkým pestovateľom a tradičným hosporádom novú možnosť, ako umiestniť svoje produkty na lokálnom trhu.

Biobox nie je len debničkovací systém, je to predovšetkým dlhodobá snaha ľudí podporovať domáce hospodárstvo. V spolupráci s ďalšími priateľmi, lokálnymi firmami a organizáciami pripravujú zástupcovia spoločnosti TOTAL LOKAL s.r.o. Juraj Marček a Vojto Vnučák aj kultúrno-spoločenské podujatie spojené s nákupom výrobkov - Dožinky, na ktorých môžete stretnúť osobne hospodárov z regiónu Turiec. Práve naši hospodári si zaslúžia najväčšiu úctu, pretože vďaka ich výrobkom dostáva Turiec svoju typickú chuť, ktorú Biobox prináša až k našim dverám.

 

"S myšlienkou debničkovania sme prišli pred dvomi rokmi. Vtedy sme sa začali intenzívne zaoberať regionálnou sebestačnosťou, tvorbou a udržaním pracovných miest v regionálnom hospodárstve. Inšpirovali nás viaceré modely debničkového predaja, najmä Frou-Frou z Trnavy a Debničkári z Trenčína, ale aj Hello Fresh z Británie. Naštudovali sme legislatívu, vypestovali kontakty a vytvorili elektronický obchod. V každom regióne pracuje systém inak, preto sme aj u nás  v Turci museli debničkovací model prispôsobiť," predstavil vznik turčianskeho debničkovacieho systému Vojtech Vnučák.

"Vieme, že veľa ľudí má záhradku, preto sme pripravili model výkupu zeleniny a ovocia od obyčajných ľudí ale aj od väčších hospodárov a tieto produkty dokážeme prostredníctvom elektronického obchodu umiestniť na trh. Čerstvá potravina pre nás znamená, že je v jeden deň zozbieraná, zabalená a distribuovaná spotrebiteľovi. V tom má Biobox obrovskú výhodu oproti reťazcom, ktoré zvážajú svoj tovar zo skladov a zo zahraničia. V našej ponuke okrem ovocia a zeleniny nájdete pečivo, mliečne aj mäsové výrobky, med, orechy a pripravujeme miestnu ponuku rýb," popísal aktivity spoločnosti Juraj Marček. "Spolupracujeme s lokálnymi úradmi a hospodárstvami, nie s vládou, ministrami a europoslancami, to by sme dnes veľa nevybavili," dodal s úsmevom Marček.

Prečo voziť potraviny zo zahraničia, keď ich máme v susednej obci?

Doprajme si tie dobré domáce, chutné a voňavé, čerstvé a hlavne zdravé potraviny. Objavme zabudnuté tradície a dovoľme našim peniazom pracovať v regióne Turiec. V systéme Biobox nájdete množstvo produktov priamo z malých i veľkých záhradiek a hospodárstiev z Vrútok, Priekopy, Strání, Podhradia, Sklabine a ďalších obcí Turca.

 

Odkaz: Elektronický obchod Biobox

Facebook: https://www.facebook.com/biobox.sk

 

Autor: Matej Bórik, Biobox © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn