streda, 14 august 2013 00:00

Siedmy ročník Amfiko Street Soul ukázal, že aj graffiti je umenie

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Siedmy ročník Amfiko Street Soul ukázal, že aj graffiti je umenie Siedmy ročník Amfiko Street Soul ukázal, že aj graffiti je umenie

"A na šiesty deň Boh postavil ulicu a dal si voraz. Keďže policajti v prvom týždni neboli stvorení, ani CCTV, alarmy, nášľapné mínové systémy, elektrické ploty a slzný plyn, ulica sa v noci zo soboty na nedeľu stala obeťou prvej writerskej skupiny Adam´s Crew. Takto nevznikol terorizmus, ale pouličné umenie graffiti, ktoré bolo po dlhé stáročia prenasledované a kruto trestané," týmito slovami pozývali na sobotnú akciu v Amfiku organizátori podujatia.

"Návštevníci amfiteátra budú môcť tieto diela obdivovať až do ďalšieho ročníka, kedy ich opäť pretrieme. akcia je v podstate voľné stretnutie priateľov s rovnakými záujmami, maľujeme tu, rozprávame sa a vymieňame si skúsenosti. Sme radi, že nám Amfiko poskytlo priestor, okrem tohto sú v meste ešte dve významné plochy, ktoré používame - slimák a koniec Novomeského ulice," prezradil nám organizátor s nickom Enter.

Autor: Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn