Vytlačiť túto stránku
pondelok, 19 august 2013 20:55

Martinský Dúšok Zdravia na Grape festivale Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Martinský Dúšok Zdravia na Grape festivale Martinský Dúšok Zdravia na Grape festivale

K horúcemu letu patria aj obľúbené hudobné festivaly. Martinská vegánska reštaurácia a čajovňa Dúšok Zdravia zamierila na festival Grape v Piešťanoch, aby priniesla ľuďom zdravé a chutné jedlo.

Stánok Dúšku Zdravia sa nachádzal v jedálenskej zóne „Jem iné“. Na tomto mieste boli združené viaceré stánky, ktoré ponúkali zdravšiu alternatívu bežných stánkov s pečeným mäsom, klobásami či cukrovou vatou. Koncepcia a realizácia tejto, na festivaloch ojedinelej zóny, je dielom Janice Lacovej z Martina, ktorá sa aktívne zaoberá zdravým stravovaním a je autorkou portálu jemine.sk.

Keďže to bola pre nás prvá skúsenosť takéhoto druhu, nevedeli sme presne, čo očakávať. Pre ľudí sme chceli priniesť zdravé jedlo, ktoré by ich v letnej horúčave osviežilo a posilnilo, aby dokázali zvládnuť dva náročné festivalové dni,“ uviedol po príchode z festivalu Tomáš Hopko. „Začali sme zdravými raňajkami – ovsenou kašou s ovocím, hrozienkami a sladom. Myslím, že veľmi chutila, keďže sa za krátku chvíľu rozpredala. Chytila nás kreatívna chvíľka a začali sme vymýšľať, aké dobroty by sme ešte ľuďom mohli ponúknuť. V poľnej kuchyni sme zamiesili cesto na celozrnné špaldové langoše a šišky. Vyšli vynikajúco a my sme mali čo robiť, aby sme ich stíhali dorábať. Na dračku šli aj zeleninové wrapy s tempehom či sladké špaldové palacinky s domácim lekvárom. A samozrejme na ťažké ráno ľuďom dobre padol aj horúci čaj,“ doplnila Denisa Jarábková, šéfka Dúšku Zdravia.

Celý deň sa pri stánku niekto zastavoval, bolo veľmi príjemné stretnúť sa s ľuďmi a ponúknuť im jedlo, ktoré sme pripravili najlepšie ako sme vedeli. Zákazníci odchádzali spokojní a najedení, navyše sa mali možnosť vždy poradiť o strave a získať tak mnoho inšpirácií. Stánok sme zatvárali až po poslednom koncerte nadránom, keď sa ešte prišla najesť posledná vlna hladošov. A ráno sme vstávali skoro, aby sme pripravili chutné a výživné raňajky, aby vydržali po celú cestu domov. Grape žije zakaždým svojím vlastným životom a my sme mali možnosť tento rok si vyskúšať, aké to je, byť súčasťou festivalového organizmu.

Ďakujeme Janici aj organizátorom za pozvanie i všetkým, čo nám pomohli a hlavne vám, ktorí ste nás poctili svojou priazňou. Veríme, že budúci rok sa na túto cestu vydáme znova a prinesieme vám to najlepšie z našej kuchyne.

 

Autor: Denisa Jarábková, Tomáš Hopko © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky