Reklama
utorok, 20 august 2013 13:55

Deň radosti v Dolnom Kalníku

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Deň radosti v Dolnom Kalníku Deň radosti v Dolnom Kalníku

Turčianske kultúrne stredisko v Martine, VL Media Martin a Jazdecký klub Kmeť – to boli hlavní organizátori podujatia, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu, 18.augusta 2013 na gazdovskom dvore na Dolnom Kalníku.

Celým podujatím sa ako hlavná niť ťahal motív úsmevu, radosti a zábavy. O tú sa postaral moderátor Adam, ktorý zároveň zastupoval známu martinskú tanečnú skupinu SHAKERS. Na pódiu nielen uvádzal a komentoval dianie v areáli, ale aj tancoval a viedol tanečnú školu hip-hopu. Plynule sa tak na javisku striedal s muzikantmi a tanečníkmi z partie folklórnych nadšencov Oprášené krpce zo Žiliny, ktorí prišli zabaviť a potešiť srdcia tých návštevníkov, ktorí uznávajú tento druh zábavy. Ale to nebolo všetko – na štýlovom konskom povoze bola prichystaná štedrá tombola, v jazdeckom kruhu sa dalo povoziť na koníkoch a neďaleko za jazdiarňou mohla súťažiť v strieľaní trebárs aj celá rodina. V otvorených stajniach pohostinne erdžali ustajnené kone(tie, ktoré sa práve nepásli vo výbehu) a partia chalanov z občianskeho združenia SOUP CULTURE pomaľovali vrak ležiacej starej embéčky v areáli dvora pozvánkou na ďalšie ročníky radostného dňa. V ponuke bola nielen kultúra a športové vyžitie, ale ponúkali sa domáce koláče, guľáš, klobása a korbáčiky.

Organizátorom tohto nevšedného, ale zaujímavého podujatia sa ich zámer vydaril – na nefalšovanom gazdovskom dvore sa stretli ľudia dobrej vôle, aby sa aktívne zabavili, oddýchli si a načerpali pozitívnu energiu z prírody turčianskeho vidieka.  

 

Autor: Mgr. Monika Ondrušová, TKS v Martine © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn