štvrtok, 22 august 2013 12:16

Prázdniny bez nudy

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Prázdniny bez nudy Prázdniny bez nudy

Turčianske kultúrne stredisko organizuje každoročne pre deti v obciach regiónu Turiec zaujímavé podujatie Prázdniny bez nudy. V tomto roku sa konalo v obciach Diaková a Žabokreky. Cieľom podujatia je spríjemniť prázdniny deťom, ktoré ostávajú doma alebo sú u starých rodičov na dedinách.

Deň prázdnin bez nudy spočíva v hrách, súťažiach a tvorivých dielňach, ktoré už 5 rokov pripravuje metodička Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. Deti si mohli vyskúšať šikovnosť v hádzaní polienkom, triafaní kruhom na cieľ, streľbou z vodnej pištole na plechovky a chytaní rybičiek. Súťažili v behu v plutvách, skákaní vo vreci, nosení vody v pohári na hlave, či love na divé prasa so zaviazanými očami. Nielen deti ale i rodičov zaujalo hádanie semienok rastlín, preberanie fazule ako Popoluška, súťaž v nafukovaní balónov i robenie grimás pri súťaži s gumičkou na tvári.

Pri tvorivých dielňach si mohli vyrábať ozdobné blahoželania, obraz z plastových vrchnákov, vyrobiť a vymaľovať si vlastnú šiltovku a maľovať na kamene. Veľkému záujmu sa tešilo samozrejme maľovanie na tvár. V Žabokrekoch poskytla starostka Zuzana Valocká starý bicykel, ktorý deti pomaľovali rôznymi farbami a kreatívnymi obrázkami. Takto upravený bicykel aj s ozdobnými kvetmi dnes slúži ako smerovka na cyklotrasu cez Žabokreky. Nápadov na to, ako zaujať deti cez prázdniny, je stále dosť. Rodičia mohli načerpať inšpiráciu ako sa venovať svojim deťom, rozvíjať ich tvorivosť, zmysel pre súťaženie, ale hlavne zaujímavo vyplniť ich voľný čas.

Maľovanie bicykla v Žabokrekoch

 

Autor: Bc. Jana Knošková, TKS © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn