sobota, 24 august 2013 00:00

Zóna bez peňazí pomôže ľuďom opäť v septembri Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)
Zóna bez peňazí pomôže ľuďom opäť v septembri Zóna bez peňazí pomôže ľuďom opäť v septembri

Projekt voľnej výmeny vecí "Zóna bez peňazí" sa bude v septembri konať v našom regióne po druhýkrát. Na základe kladnej odozvy sa organizátori rozhodli akciu rozšíriť a zapojiť aj viac dobrovoľníkov.

Pozývame vás na druhé pokračovanie akcie Zóna bez peňazí, ktoré sa bude konať cez víkend 14. - 15. septembra 2013. Podujatie podporilo Mesto Martin, Mesto Vrútky, Čajovňa Dúšok Zdravia, Turiec Online a Premena - Spolupráca v Turci, o.z. Podujatie je určené pre všetkých ľudí s dobrým srdcom. Môžete priniesť čokoľvek, čo už doma nepotrebujete a myslíte si, že by to pomohlo alebo potešilo druhých. Oblečenie, hračky, knihy a iné veci môžete osobne odovzdať na mieste konania akcie a rovnako si môžete aj čokoľvek bezplatne zobrať (aj keby ste nič nepriniesli).

 

Harmonogram Zóny bez peňazí

14.9 / 14:00 - 18:00 Kino 1.MÁJ, Vrútky

15.9 / 14:00 - 18:00 Námestie francúzskych partizánov, Martin - Sever

15.9 / 14:00 - 18:00 Čajovňa Dúšok zdravia, Martin - centrum

 

Prvé podujatie v tomto roku splnilo svoj účel

Na prvé tohoročné podujatie v apríli zavítalo počas dvoch hodín približne tridsať ľudí zo širokého okolia. Bolo z čoho vyberať. K dispozícii boli rôzne hračky, riad, elektronika, knihy i oblečenie. Zmysel bezplatnej výmeny bol naplnený. Ľudia bezplatne donášali rôzne predmety, niečo zabezpečili aj organizátori. Každý si mohol vziať to, čo považoval za užitočné. Až na pár kusov rôznych vecí sa na aprílovej zóne zužitkovalo všetko.

Fotografie z aprílovej Zóny bez peňazí - Kino 1. máj Vrútky

Autor: Anna Turčinová, Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn