Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 29 august 2013 00:00

Deep oslávil už 23 odtancovaných rokov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Deep oslávil už 23 odtancovaných rokov Deep oslávil už 23 odtancovaných rokov

Máloktorý tanečný klub na Slovensku sa môže pochváliť vyše dvadsaťročnou existenciou. Martinský tanečný klub Deep tak urobiť môže. A smelo. Na európskej a slovenskej tanečnej scéne totiž pôsobí už dlhých dvadsaťtri rokov.

JASENSKÁ DOLINA. V polovici augusta sa v Jasenskej doline v chate Nezábudka uskutočnilo tradičné stretnutie bývalých tanečníkov  martinského tanečného klubu Deep. Stretávka starej dobrej partie tanečníkov pri dobrom guláši tradične završuje mnohé aktivity tanečného klubu za celé leto. Početná skupina asi päťdesiatich ľudí si pochutnala na guláši a v príjemnej atmosfére  zaspomínali aj na staré časy. Už od rána sa začali zhromažďovať prví účastníci. Mnohí z nich merali dlhú cestu z Anglicka alebo dokonca z Talianska.

 

Roky v Deepe zhodnotili ako tie najkrajšie

Na roky strávené v Deepe si rada zaspomína aj Eva Čatlošová, ktorá v Deepe pôsobí dodnes už na poste riaditeľky: „Vzájomne sme sa všetci zhodli, že roky mladosti strávené v Deepe patrili ku tým najkrajším. Tanečníci stali parťákmi nielen na tanečnom parkete, ale aj v súkromí. Napríklad môjho manžela som stretla práve v Deepe. A naša malá dcéra tu už tancuje tiež. S manželom nie sme jediní, ktorých spojil Deep aj v súkromí – na stretávke bolo päť partnerských párov“. Úlohy šéfkuchára sa ujal tradične zakladateľ Miroslav Frolo. „Každoročná stretávka bývalých členov Deepu patrí ku mojim srdcovým záležitostiam. Stretávam tu ľudí, ktorí tvorili skvelú partiu tanečníkov. Ja som im vždy vymyslel choreografiu a oni ju na tanečnom parkete podali tak, že si odnášali prvenstvá zo súťaží. Bola to neuveriteľná vzájomná symbióza. Cítim, že takto to už začína fungovať aj u detí, ktoré máme v Deepe v súčasnosti“, uzatvára na záver.

 

Autor: G. AVRAMOVÁ, FOTO: ARCHÍV M. FROLO © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebook, Instagram, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky