piatok, 30 august 2013 21:47

Žilinskej župe sa osvedčil projekt otvorených prvých nedieľ v galériách

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Žilinskej župe sa osvedčil projekt otvorených prvých nedieľ v galériách Žilinskej župe sa osvedčil projekt otvorených prvých nedieľ v galériách

Žilina 30. augusta (TASR) – Žilinskému samosprávnemu kraju sa na základe pozitívnych polročných skúseností s bezplatným sprístupnením expozícií svojich piatich regionálnych galérií počas prvej nedele v mesiaci osvedčilo pripojenie k súvisiacemu projektu ministerstva kultúry.

V porovnaní napríklad s ostatnými bežnými nedeľami je návštevnosť štvornásobne vyššia. Mnohí návštevníci potvrdzujú, že si práve vtedy zámerne a opakovane hľadajú cestu k nám. Jednoznačne vítajú možnosť pozrieť si zadarmo naše expozície a výstavy,“ skonštatovala riaditeľka Oravskej galérie Eva Ľuptáková. Aj podľa riaditeľa Turčianskej galérie Ľubomíra Kraľovanského sú otvorené nedele vynikajúcim marketingovým nástrojom. „Nepochybne zatraktívnili a priblížili naše stále expozície i aktuálne výstavy umenia oveľa širšej verejnosti,“ zdôraznil Kraľovanský. „Určite budeme pokračovať v tomto trende. Najbližšia príležitosť voľného vstupu do galérií v našej zriaďovateľskej pôsobnosti, medzi ktoré patria aj Liptovská, Kysucká a Považská galéria umenia, bude už túto nedeľu 1. septembra,“ dodal predseda ŽSK Juraj Blanár.


Autor: TASR, foto Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn