pondelok, 02 september 2013 00:00

Ryba definitívne opustila mesto Martin

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Ryba definitívne opustila mesto Martin Ryba definitívne opustila mesto Martin

Martinská predajňa Ryba je už niekoľko dní natrvalo zatvorená. Rozhodnutie prišlo po viacerých mesiacoch, počas ktorých predajňa vytvárala stratu. Na postupné znižovanie tržieb pôsobilo podľa manažmentu spoločnosti viacero faktorov. Prvým bola zmena spotrebiteľského správania, druhým konkurenčné postavenie na lokálnom trhu (presun nákupnej sily do supermarketov) a vplyv mohlo mať aj rozdelenie pešej zóny budovou Millenia. Treba poznamenať, že pohyb ľudí v druhej časti pešej zóny za Milleniom je skutočne menší a priestor by si zaslúžil väčšie oživenie.

Počas našej návštevy bolo vybavenie predajne na svojom mieste. Zostávajúce produkty sa pripravovali na dopredaj, inventúru a odvoz do Žiliny. Jeden z posledných zákazníkov si objednal tresku a "na stojáka" si ju vychutnal tak, ako to doteraz robil niekoľko rokov. Jeden, pár alebo niekoľko zákazníkov denne však nestačí. Týždeň pred zatvorením sme sa pokúsili osloviť manažment spoločnosti so žiadosťou o prehodnotenie zámeru ukončenia prevádzky.

Občianske združenia Premena - Spolupráca v Turci a Turiec Online boli ochotné poskytnúť bezplatnú dobrovoľnícku pomoc pri aktivitách podpory predaja a kreatívnej reklamnej kampani počas dvoch mesiacov. Manažment však ponuku združení neprijal. "V prípade záujmu môže ktokoľvek z podnikateľov predajňu opäť otvoriť a získa zľavu na nákup produktov i kompletné vybavenie," dostali sme odpoveď zo spoločnosti Ryba Žilina. O skutočnosti zatvorenia predajne sme sa dozvedeli neskoro a po niekoľkých stratových mesiacoch. Veľmi ťažko sa nám argumentovalo, že by im naša kampaň pomohla, vedenie Ryby už bolo definitívne rozhodnuté. Chceli sme túto značku udržať v regióne nie len z hľadiska tradície, ale aj kvôli chutným a zdravým výrobkom z rýb, ktoré sme tam mohli nájsť," dodal na margo zatvorenia predajne Matej Bórik, predseda združenia Turiec Online.

Autor: JK © Autorské práva sú vyhradené

Jana Krivačková

Editorka Turiec Online