pondelok, 02 september 2013 17:37

Deň obce Lipovec ponúkol dobrú zábavu i mnoho zážitkov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)
Deň obce Lipovec ponúkol dobrú zábavu i mnoho zážitkov Deň obce Lipovec ponúkol dobrú zábavu i mnoho zážitkov

Deň obce Lipovec začal písať svoju históriu v roku 1999, kedy boli obci odovzdané heraldickou komisiou insígnie obce. Odvtedy sa každú predposlednú augustovú sobotu stretávajú všetky generácie občanov, rodákov ale aj návštevníkov obce, aby príjemne strávili sobotňajšie popoludnie, zasúťažili si, či skúsili šťastie v bohatej tombole.

"Aj tohto roku sme mali pripravený program, ktorý zaujal tak deti, ako a aj dospelých. Deti sa vyšantili na nafukovacom hrade, trampolíne a mali možnosť ponosiť sa na poníkoch a povoziť na koči. Pripravilo sa viacero súťaží a veľký záujem bol aj o vlastnoručné zdobenie perníkov. Dospelí sa mohli predviesť napríklad v jedení bryndzových halušiek či pílení dreva," porozprávala nám o Dni obce starostka Zdenka Kellerová.

 

Výborná atmosféra tu bola aj vďaka country hudbe a bohatému občerstveniu

 

"Tohto roku sme sa zamerali na rekonštrukciu obecného majetku a to najmä hasičskú zbrojnicu a materskú školu. Prostriedky šetríme na spolufinancovanie projektu „Rekonštrukcia a modernizácia verejného osvetlenia, ktorý už bol schválený a mal by sa začať realizovať už tohto roku. Z kultúrnych podujatí nás v októbri čakajú oslavy 80. výročia založenia ochotníckeho divadla v obci a v decembri 3 ročník súťaže vo varení zemianskej kapustnice," priblížila nám aktuálne dianie v obci pani starostka.

 

Autor: Matej Bórik, foto Igor Pĺž © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn