streda, 04 september 2013 21:32

Cyklomaratónom si v Martine pripomenuli odkaz SNP

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Cyklomaratónom si v Martine pripomenuli odkaz SNP Cyklomaratónom si v Martine pripomenuli odkaz SNP

V sobotu 31. augusta 2013 sa pod záštitou primátora mesta Martin Andreja Hrnčiara uskutočnil 5. ročník Martinského cyklomaratónu MERIDA - CYKLOMARATÓN PO CESTE SNP. Týmto podujatím si v Turčianskej kotline pripomenula odkaz SNP aj športová verejnosť. Účastníci pretekov štartovali o 10.00 h. pred budovou Turčianskej galérie. Na výber mali opäť dve trasy - dlhá trasa merala 100 kilometrov a krátka 65 kilometrov.

Zatiaľ čo cyklisti zdolávali trať, na Nám. SNP a na Kamennom námestí sa súťaže zhostili malí pretekári z materských i základných škôl. Tento rok sa zúčastnilo 30 detí vo veku od 3 do 13 rokov, čo je v porovnaní s minulým ročníkom pozitívne napredovanie a veríme, že týchto malých pretekárov bude z roka na rok pribúdať.

Po dojazde cyklistov spríjemnila svojím koncertom chvíle čakania na výsledky skupina Team Revival. Od 15.00 h. prebiehalo na pódiu v záhrade pri Turčianskej galérii vyhodnotenie - najúspešnejší cyklisti získali trofeje a víťazi každej kategórie dostali aj cyklistický dres.


Autor: Mgr. Miriama Nagajdová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn