streda, 04 september 2013 21:47

Intenda dá zľavy na školy v prírode deťom zo sociálne slabších rodín Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Intenda dá zľavy na školy v prírode deťom zo sociálne slabších rodín Intenda dá zľavy na školy v prírode deťom zo sociálne slabších rodín

Bratislava 31. augusta (TASR) - Nadácia Intenda chce, aby škola v prírode bola pre deti dostupnejšia. Podľa nej školy dnes skôr využívajú komerčné ponuky, ktoré však nemusia byť finančne dostupné pre všetky deti.

"Hľadali sme možnosť, ako školám, ale hlavne žiakom vytvoriť priestor na oddych, ale aj vzdelávanie, tak ako to bolo v niekdajších školách v prírode. Preto školám ponúkame šesťdňové ubytovanie s komplexnou celodennou starostlivosťou, so zábavným, športovým aj vzdelávacím programom v prostredí Malej Fatry," uviedol predseda správnej rady nadácie Michal Kaliňák. Cieľom je, aby táto ponuka bola dostupná aj pre deti zo sociálne slabších pomerov.

V prípade záujmu školy o takýto pobyt bude nadácia komunikovať s riaditeľom, aby predložil zoznam detí zo sociálne slabších rodín. "Práve týmto deťom umožníme plnohodnotný pobyt s kamarátmi a spolužiakmi a to vďaka zľavám na úrovni 50 – 100 percent," doplnil Kaliňák s tým, že v tomto prípade postačí stanovisko riaditeľa školy k nepriaznivým sociálnym pomerom rodiny. Týždenný šesťdňový pobyt pre dieťa stojí 128 eur. Na základe posúdenia sociálnej situácie rodičov sa bude od tejto sumy odvíjať výška zľavy pre deti. "Budeme veľmi radi, ak takouto formou sprístupníme výlety, zábavu a spoznávanie príjemného kúta Slovenska aj deťom, ktorých rodičia si nemôžu dovoliť výlety po našich regiónoch," uzavrel Kaliňák.

 

Autor: TASR © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn