Reklama
utorok, 10 september 2013 11:07

Ochotníci z Turca utužili kolektív divadelným guľášom

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Metodička TKS J. Knošková a ochotníci z Bystričky a Žabokriek Metodička TKS J. Knošková a ochotníci z Bystričky a Žabokriek

Turčianski ochotnícki herci udržiavajú už po 10 rokov milú tradíciu – organizovanie divadelných guľášov každý rok v inej obci. Tradícia vznikla na podnet bývalej metodičky pre divadlo v TKS Ľubici Dudíkovej v roku 2003. V tomto roku sa posedenie pri guľáši konalo v obci Žabokreky. Omladený ochotnícky súbor zo Žabokriek pod vedením Dáši Kalnickej zabezpečil varenie guľášu, hostia mohli ochutnať tiež pravé zemiakové lokše od Paľa Fabra (tohtoročného Jánošíka z muzikálu Maľované na skle z divadelného súboru zo Žabokriek).

Spoluorganizátor stretnutia ochotníkov – Turčianske kultúrne stredisko, zriaďovateľom ktorého je ŽSK pripravilo tvorivé dielne nielen na zábavu, ale i na cibrenie hereckého umenia. Ochotníci sa zasmiali na súťaži v grimasách, tvorení grimás pomocou gumičky na tvári, našepkávaní, na kostýmoch vo vtipných scénkach, či dokonca pri futbale, v ktorom jednu stranu hrali divadelníci v maskách.

Stretnutia sa zúčastnilo 38 hercov i priaznivcov ochotníckeho divadla z 5 turčianskych divadelných súborov. V prípade, že TKS v Martine uspeje s projektom Kam kráčaš, ochotnícke divadlo, ktorý podalo na Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, plánuje zorganizovať takéto tvorivé stretnutia pre divadelníkov ešte zopár krát do konca roka. 

 

Autor: Bc. Jana Knošková, Foto: Peter Knoško © Autorské práva sú vyhradené

Jana Krivačková

Editorka Turiec Online