nedeľa, 15 september 2013 00:00

Najviac turistov sa v prvom štvrťroku ubytovalo v Žilinskom kraji Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Najviac turistov sa v prvom štvrťroku ubytovalo v Žilinskom kraji Najviac turistov sa v prvom štvrťroku ubytovalo v Žilinskom kraji

Žilina 15. septembra (TASR) – Oficiálne údaje Štatistického úradu SR za prvý štvrťrok radia Žilinský kraj na čelo rebríčka podľa počtu ubytovaných turistov. Na severozápadnom Slovensku zaregistrovali počas prvých troch mesiacov tohto kalendárneho roka 219.401 prenocovaní turistických návštevníkov. Znamená to medziročný nárast o 17 percent.

Dostali sme sa aj pred Bratislavu. Dúfame, že nás nesklamú ani výsledky končiacej sa letnej i začiatku blížiacej sa zimnej sezóny a udržíme sa na prvej priečke aj v celoročnom zúčtovaní. Predbežné letné štatistiky nás napĺňajú oprávneným optimizmom,“ skonštatoval predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Žilinský turistický raj (KOCR) Jozef Štrba.

 

V Žilinskom kraji sa ubytovala viac ako štvrtina turistov v rámci celého Slovenska

Takmer dve tretiny tvorila domáca klientela. Spomedzi zahraničných návštevníkov bolo tradične najviac Čechov a Poliakov, ktorých počet medziročne vzrástol veľmi výrazne. Každý ubytovaný turista strávil u nás v priemere tri noci,“ spresnila riaditeľka KOCR Iveta Chabadová. Približne polovica návštevníkov Žilinského kraja sa ubytovala v okrese Liptovský Mikuláš. „Pod veľmi pozitívne štatistické ukazovatele sa určite podpísala zlepšujúca sa spolupráca našich regionálnych organizácií cestovného ruchu, cielený spoločný marketing a adresné využívanie viaczrojového financovania,“ dodal Štrba.

 

Autor: TASR, foto Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Jana Krivačková

Editorka Turiec Online