Vytlačiť túto stránku
utorok, 17 september 2013 18:32

Deep úspešne reprezentoval na majstrovstvách sveta v discu

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Deep úspešne reprezentoval na majstrovstvách sveta v discu Deep úspešne reprezentoval na majstrovstvách sveta v discu

V polovici septembra vycestovali tanečníci z Deepu do nemeckého Bochumu, ktoré sa stalo dejiskom majstrovstiev sveta v disco tancoch. Konkurencia bola - ako sa na svetový šampionát patrí - veľká. Aj napriek tomu sa „dípaci“ umiestnili na popredných miestach.

V prvý deň šampionátu prišli na rad disciplíny detských dvojíc. Spomedzi všetkých 48 dvojíc získali bronzové medailistky z nedávnych majstrovstiev Európy Timea Matea Vrabcová a Timea Spišáková celkové siedme miesto. Na ďalší deň dostali priestor detské disco skupiny. Spomedzi všetkých 23 skupín získala disco skupina Déry 10. miesto. „Čo sa týka choreografie detí, nebol naplno využitý ich potenciál. Povedal som si, že posadím latku vyššie a týždeň pred majstrovstvami sa deťom spravila nová a náročná choreografia primeraná pre svetový šampionát. Tento krok sa ukázal ako správny, dievčatá ju odtancovali výborne. Teší ma, že táto detská disco skupina bude vo svojej kategórii pôsobiť ešte dva roky“, hodnotí pôsobenie detí vedúci tanečného klubu Miroslav Frolo.

Juniorky vo finále ako jediné Slovenky

V kategórii juniorských „sóloviek“ prechádzala jednotlivými kolami Zuzana Trojáková ako nôž maslom. Jej výborný výkon jej zaistil 15. miesto spomedzi svetovej konkurencie 95 súťažiacich. Úderná dvojica Zuzana Komlóssyová a Zuzana Trojáková sa umiestnili na 21. mieste zo všetkých 71 dvojíc. Najlepšie prišlo v posledný deň svetového šampionátu. Juniorská skupina Trója sa spomedzi všetkých 34 skupín prebojovala do finále, kde obsadila konečné 6. miesto. „Do poslednej chvíle som veril, že juniorky získajú medailové umiestnenie. Porotcovia však rozhodli inak. Teší ma ale fakt, že vo finále sme sa prebojovali ako jediní Slováci a na svetovej súťaži sme dosiahli medzi veľkou konkurenciou lepšie umiestnenie ako na súťažiach na Slovensku. Pochvala patrí všetkým dievčatám za ich výkon“, dodáva Miroslav Frolo na záver.

 

Autor: G. AVRAMOVÁ © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebook, Instagram, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky