streda, 05 december 2012 21:04

Mesto pripravilo Martinčanom štedrý vianočný program. Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Mesto pripravilo Martinčanom štedré Vianoce. Mesto pripravilo Martinčanom štedré Vianoce. Foto: Mesto Martin

Vianoce klopú na dvere a s nimi aj čas pokoja a porozumenia, ktorý chceme prežiť v kruhu najbližších. Mesto Martin aj tento rok myslí na svojich občanov, pre ktorých pripravilo hneď niekoľko podujatí - Martinské štedré Vianoce. Prinášame Vám ich kompletný program.

Kultúrny program začína 6. decembra po 15:00 na Divadelnom námestí a po ňom bude nasledovať obľúbená časť programu, najmä pre deti - zaslúžená nádielka od Mikuláša. Aby prekvapení nebolo málo, o 16:30 sa v meste rozsvieti výzdoba, ktorá bude svietiť až do Troch kráľov. Dospelí určite ocenia trhy a chýbať nebude teplý čaj, medovina a denne až do 22. decembra medzi 14:30 a 17:30 môžete ochutnať Primátorský punč, pri ktorého podávaní sa vystriedajú primátor, mestskí poslanci, predstavitelia neziskových organizácií a členovia športových či kultúrnych klubov a inštitúcií.

Výťažok z predaja Primátorského punču bude použitý pre deti.

Prvotným a hlavným zámerom akcie podávania Primátorského punču je finančná zbierka, ktorej výťažok primátor mesta Andrej Hrnčiar každý rok odovzdá na dobrý účel v našom meste. Tento rok peniaze získa Oddelenie pediatrickej intenzívnej medicíny Kliniky detí a dorastu Univerzitnej nemocnice v Martine, ktoré poskytuje intenzívnu starostlivosť pre kriticky choré deti do 19 rokov s akútnymi, pooperačnými stavmi, ale aj stavmi po úrazoch. Pacienti a ich životné funkcie na tomto oddelení sú nepretržite sledovaní najmä vďaka technickému vybaveniu, ktorým oddelenie disponuje. Dobrovoľným príspevkom tak občania mesta prejavia svoju ochotu deliť sa a podať pomocnú ruku tým, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii a môžu aj vďaka našej pomoci prežiť sviatky čo najpríjemnejšie.

Koncert Ivy Kevešovej

V stánkoch kúpite rôzne dekoračné predmety na vianočný stôl alebo pod vianočný stromček. O tom, že tohto roku budú Vianoce v Martine naozaj štedré, svedčí aj bohatý kultúrny program. Po veľkom úspechu a potlesku na Slávnostnom udeľovaní verejných uznaní a ocenení mesta Martin, aký zožala šansoniérka Iva Kevešová s kapelou, budú môcť Martinčania vidieť a počuť túto divu so slovenskými koreňmi opäť v Martine. Na Vianočnom koncerte 15. decembra o 18:00 v Bare Museum zaspieva aj so svojou kapelou známe piesne od Édith Piaf, ale aj notoricky známe vianočné piesne.

Dychová hudba Turčianka a Živý Betlehem

Hrejivú atmosféru vyčarí na pešej zóne 19. decembra po 15:00 Dychová hudba Turčianka typickými koledami. Na pešiu zónu sa oplatí prísť aj tri dni pred Štedrým večerom, 21. decembra o 16:30, kedy ochotníci z kláštorského Rado(sť)dajného divadla zahrajú na Divadelnom námestí naživo predstavenie Živý Betlehem - betlehemský príbeh narodenia Ježiša Krista. Ide vôbec o prvé divadelné stvárnenie betlehemského príbehu v Martine, aké si Turčania mohli doteraz všimnúť v Kláštore pod Znievom. Vysoká návštevnosť predstavenia v Kláštore inšpirovala aj mesto Martin, aby takéto predstavenie priniesla aj Martinčanom a sprostredkovala im tak výnimočné divadelné stvárnenie betlehemského príbehu narodenia Ježiša Krista naživo aj so živými zvieratami.

Silvester 2012 na Divadelnom námestí.

Po vianočných sviatkoch sa Martinčania opäť môžu zísť na pešej zóne a stráviť v spoločnosti mesta Martin posledné hodiny roka 2012. Program začne už po 21:00 na Divadelnom námestí, na pódiu sa do polnoci vystrieda viacero hudobníkov ako napríklad Milan Schelinger s hitmi svojho brata Jiřího Schelingera, martinská skupina Šleha, Bon Jovi Revival. O polnoci program spestrí novoročný ohňostroj a privítanie nového roku 2013, po ktorom vystúpi na pódiu Adam Ďurica s kapelou.

Program - Martinské štedré Vianoce


6.12.2012 Mikuláš v meste
15:00 - Tanečný klub Deep a speváčka Dominika Čierna
16:00 - Divadelný súbor Fireball s predstavením Pásli ovce valasi
16:30 - rozsvietenie vianočnej výzdoby a mikulášska nádielka

15.12.2012 Vianočný koncert
18:00 - Iva Kevešová, Bar Museum

19.12.2012 Pochôdzkový vianočný koncert
15:00 - Dychová hudba Turčianka zahrá koledy na viacerých miestach pešej zóny v Martine

21.12.2012 Živý Betlehem
16:30 - Divadelné stvárnenie betlehemského príbehu narodenia Ježiša Krista na Divadelnom nám. v dĺžke cca 45 min.

31.12.2012 Silvester 2012, spojený so zábavou, hudobnými vystúpeniami a novoročným ohňostrojom
21:00 - Milan Schelinger s hitmi svojho brata Jiřího Schelingera
22:00 - martinská skupina Šleha
23:00 - Bon Jovi Revival
23:59 - O polnoci novoročný ohňostroj a po ňom vystúpi Adam Ďurica s kapelou

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn