pondelok, 23 september 2013 21:24

Deťom predviedli záchranu života aj zadržanie páchateľov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Deťom predviedli záchranu života aj zadržanie páchateľov Deťom predviedli záchranu života aj zadržanie páchateľov

Pešia zóna vo Vrútkach pripomínala 23. septembra 2013 scénu podobnú tým v akčných filmoch. SČK Martin tu zorganizoval v rámci Svetového dňa prvej pomoci sprievodné podujatie, tvorené dynamickými ukážkami prvej pomoci pri život ohrozujúcich situáciách ako je bezvedomie, vonkajšie krvácanie či vyprosťovanie osôb z havarovaného auta. Videli sme aj demonštrovanie zásahu služobného psa na vyhľadávanie ukrytej drogy, ktoré bolo predvedené príslušníkom z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých v Sučanoch, nechýbalo zastúpenie ani Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Mestská polícia Vrútky svoju účasť prezentovala ukážkou simulovaného zásahu hliadky voči narušiteľovi verejného poriadku, ktorý kládol aktívny odpor. Bleskové založenie pút v inkriminovanej situácii páchateľovi spacifikovalo nielen jeho nekalý úmysel ale bolo aj tvorcom úsmevu zúčastnených detí z materských a základných škôl mesta Vrútky.

Malí diváci boli odmenení sladkým darčekom, informačnými materiálmi s tématikou prevencie a možnosťou nahliadnuť do služobného vozidla mestskej polície. Napriek jesennému sychravému počasiu vládla na podujatí výborná atmosféra, ktorú si príslušníci polície a bezpečnostných zložiek prídu určite radi vychutnať aj na budúci rok.

 

Autor: MsP Vrúky © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn