Vytlačiť túto stránku
streda, 09 október 2013 16:14

Na Valnom zhromaždení Matice slovenskej sa zíde vyše 500 delegátov

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Na Valnom zhromaždení Matice slovenskej sa zíde vyše 500 delegátov Na Valnom zhromaždení Matice slovenskej sa zíde vyše 500 delegátov

Nového predsedu Matice slovenskej (MS), členov výboru a predsedu a členov dozorného výboru zvolí na Valnom zhromaždení MS vyše 500 delegátov, ktorí sa zídu v piatok 18. a v sobotu 19. októbra 2013 v Aule Magna Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine.

Za predsedu najstaršej národnej kultúrnej inštitúcie podľa tajomníka MS pre kultúrno-osvetovú, umeleckú a záujmovú činnosť Petra Cabadaja kandidujú Igor Kovačovič, Roman Michelko a súčasný predseda MS Marián Tkáč. „Víťaz volieb sa stane predsedom MS na najbližšie 4 roky,“ uviedol Cabadaj s tým, že delegáti Valného zhromaždenia sa oboznámia aj so správou o činnosti a hospodárení MS za obdobie rokov 2010 – 2013.

Doplnil, že MS si v tomto roku pripomína 150. výročie založenia. „Jej mnohostranná činnosť patrí bezpochyby medzi najvýznamnejšie kapitoly moderných dejín Slovenska a Slovákov. Z tohto uhla pohľadu široká matičná verejnosť dúfa, že závery blížiaceho sa valného zhromaždenia vytvoria priaznivé predpoklady na všestranný rozvoj členského hnutia, vedeckej, literárnej, vydavateľskej, umeleckej a osvetovej činnosti, ako aj spolupráce medzi MS a Slovákmi žijúcimi v zahraničí i s Maticami slovanských národov,“ dodal Cabadaj.

 

Autor: TASR, foto Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky