utorok, 11 december 2012 00:00

Lyžovanie v Turci: história, súčasnosť a budúcnosť. Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(13 hlasov)
Lyžovanie v Turci: história, súčasnosť a budúcnosť. Lyžovanie v Turci: história, súčasnosť a budúcnosť.

Oblastná organizácia cestovného ruchu TURIEC-KREMNICKO zorganizovala v spolupráci s mestom Martin a Regionálnou rozvojovou agentúrou Dolný Turiec konferenciu o lyžovaní v Turci.

V priestoroch Mestského úradu v Martine bola okrem konferencie aj výstava zachytávajúca historické momenty z lyžovania v Turci. Dobové fotografie, výstroj, rôzne medaily a ocenenia, to všetko bolo pripravené pre verejnosť. Podujatie začalo príhovorom a premietaním podrobne spracovaného dokumentárneho filmu o vzniku, rozvoji a súčasnosti lyžovania v našom regióne.

Prvá zmienka o lyžiarskom stredisku Martinské hole je z roku 1921.

V tomto roku bol v Martine založený klub turistov Sokol, ten zrealizoval v roku 1925 na Martinských holiach opravu prístrešku pre pastierov, čím vznikla nová turistická chata. Z dôvodu narastajúcich turistických aktivít v regióne sa uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia tejto chaty, pričom ako hlavná dopravná tepna na prevoz materiálu slúžila lesná zvážnica zo Záturčia. Zvážnicu nahradila nová cesta, dnes známa ako "serpentíny" z mestskej časti Stráne. V roku 1939 bola do prevádzky uvedená prvá časť veľkej chaty na Martinských holiach s kapacitou 70 lôžok. Počas druhej svetovej vojny boli všetky objekty a chaty v tejto lokalite vypálené. Už 23.12.1945 bola skolaudovaná prvá malá chata (súčasný Horec) a za ňou pokračovali výstavby a rekonštrukcie iných ubytovacích zariadení. Prvý vlek bol daný do prevádzky v roku 1957, vďaka tomu výrazne stúpol záujem o rekreačné využitie Martinských holí.

Veľký rozvoj Martinských holí začal v roku 1963 vďaka výstavbe vysielača Krížava.

Československá vláda rozhodla o realizácii televízneho vysielača Krížava. V prvej fáze projektu bola potrebná výstavba 22kV vedenia, následne vytvorenie zdroja pitnej vody pod Veľkou Lúkou a taktiež realizácia novej asfaltovej cesty z mestskej časti Kolónia Hviezda. Ukončenie výstavby vysielača bolo v roku 1968. Sprístupnenie Martinských holí sedačkovou lanovkou Transporta bolo kľúčové pre rozvoj turizmu a lyžovania. Lanovka mala kapacitu 300 osôb za hodinu. Jej prevádzka začala na Vianoce roku 1973. Následne mohli v novom roku lyžiari využiť aj nový vlek POMA (prepravná kapacita 960 osôb za hodinu). Neskôr sa vybudovali úschovne na lyže, bufety a sociálne zariadenia, ako aj nové vleky a zjazdovky.

Stredisko Martinské hole pripravuje rozšírenie služieb. Na lanovku hľadá partnera.

Nová lanovka, nosný dopravný systém strediska z mesta, je prioritou pre rozvoj strediska. V súčasnosti je hlavným nedostatkom kyvadlová, časovo obmedzená doprava po ceste z Kolónie Hviezdy. Súčasná kapacita vlekov a lanoviek strediska je 6000 ľudí za hodinu. Požiadavky zákazníkov však rastú a potrebný je predovšetkým rozvoj stravovacích a oddychových zariadení, to je primárna činnosť, ktorou sa chce do budúcnosti zaoberať prevádzkovateľ Pro Ski, a.s. Ubytovacie kapacity sa rozšíria aj o lôžka apartmánového typu pre návštevníkov, ktorí hľadajú viacdňový pobyt, wellness a komfort. Realizácia novej lanovky bude v rukách partnera, ktorého aktuálne spoločnosť hľadá.

Lyžovanie v Turci: história, súčasnosť a budúcnosť.

Vznik strediska v Jasenskej Doline bol komplikovanejší ako na Martinských holiach.

Začiatky tohto strediska sú v päťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia. V tom období sa z vojenskej služby vrátila partia mladých ľudí, ktorí mali záujem o lyžovanie. Ako vhodné miesta im poslúžili svahy Borišova a Lysca. Kým na holiach sa už lyžovalo na vlekoch, tu vlek k dispozícii nebol. Na blízku bola len lesnícka lanovka na drevo, ktorá sa nachádzala v Necpalskej doline. Skupina lyžiarov sa ju pokúsila odkúpiť, no jej zostatková hodnota bola v tej dobe pomerne vysoká. Následne sa záhadne niektoré časti lanovky stratili a zariadenie bolo prakticky nefunkčné. Jej hodnota bola po niekoľkých rokoch v tomto stave mizivá a preto mohla byť v roku 1961 odkúpená, zrekonštruovaná a osadená práve v Jasenskej Doline.

V marci roku 1963 bol v Jasenskej Doline oficiálne spustený prvý vlek.

Tento s malými obmenami pracoval až do roku 1979, kedy ho nahradil vlek Tatrapoma. Zasnežovací systém bol uvedený do prevádzky v roku 1992, čo prispelo k rozvoju lyžovania v tejto oblasti. V roku 1996 prevzala stredisko do prenájmu spoločnosť Jased, ktorá previedla rôzne rekonštrukcie a terénne úpravy svahov. Štvorsedačková lanovka bola privezená z USA a uvedená do prevádzky v roku 1997. V tom období patrila Jasenská Dolina medzi 10 najväčších na Slovensku. Aktuálne je pripravený zámer rozšírenia strediska, čím sa zdvihne prepravná kapacita osôb na 10 500 za hodinu, plánuje sa rozšírenie parkoviska, nové športoviská a ubytovacie zariadenia.

Budúcnosť Jasenskej Doliny závisí aj od úspešnosti rokovaní s novými investormi.

V súčasnosti oslavuje stredisko päťdesiatu lyžiarsku sezónu. Napriek tomu, že v tomto roku nenastal rozvoj nových služieb, Jasenská Dolina zabezpečuje plnohodnotne a profesionálne doterajšie aktivity. Do budúcnosti je pripravená veľká investícia. Tento rok sa bude lyžovať len na Kašovej a k dispozícii bude opäť večerné lyžovanie. Pre deti sú dostupné kurzy lyžovania. Rodiny s deťmi môžu využiť akciový skipas. Skibus bude naďalej premávať z Vrútok.

Najmladšie stredisko v Turci sa nachádza vo Valčianskej doline.

Snowland, rodinné stredisko s celoročnou prevádzkou sa orientuje na využitie času na rekreáciu aj lyžovanie už od roku 2001. V rokoch 2005 až 2006 sa postavila štvorsedačková lanovka. Následne sa zvýšila kapacita parkoviska na 1500 áut. V roku 2011 bol vybudovaný nový skiservis s lyžiarskou a snowboardovou školou. Celková prepravná kapacita vlekov a lanovky je v súčasnosti 5200 osôb za hodinu. Na mieste sa nachádzajú aj lyžiarske bežecké trate s celkovou dĺžkou 12 kilometrov. O zasnežovanie sa stará 20 snežných diel, ktoré dokážu do týždňa pripraviť svahy na prevádzku v prípade priaznivých podmienok. Cez leto môžu návštevníci využiť tenisové kurty, golf, inline dráhu a podobne. Priamo v stredisku sú rôzne ubytovacie zariadenia od súkromných chát, hostel - turistická ubytovňa, penzióny až po 4-hviezdičkový hotel. Stredisko v súčanosti realizuje rozšírenie prístupovej cesty, ktorá bude hotová do 20.12.2012. Pribudne aj nová zjazdovka pod lanovkou o dĺžke 500 metrov. Pripravujú sa aj ďalšie novinky, ktoré stredisko určite zverejní.

Rastislav Mažgút, riaditeľ klubu Skiteam Martinské hole predstavuje činnosť klubu.

Lyžovanie v Turci: história, súčasnosť a budúcnosť.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn