piatok, 25 október 2013 00:00

Genealogická konferencia v Martine

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Genealogická konferencia v Martine Genealogická konferencia v Martine

Slovenská národná knižnica, Slovenská genealogicko heraldická spoločnosť, Národný biografický ústav a Slovenský národný archív pripravili v priestoroch SNK v Martine konferenciu Tradičné a netradičné pramene a  metódy genealogického biografického a regionálnohistorického výskumu na Slovensku.

V dňoch 22.-23.októbra 2013 na pôde SNK prezentovali svoje príspevky odborníci zo Slovenska, aj zo zahraničia, hovorili o tom, ako internet a digitalizácia zasiahli do genealogického, biografického, a regionálnohistorického bádania na Slovensku, aj o tom, aké menej známe pramene sú v tejto oblasti k dispozícii a tiež na tému samotnej tvorby biografií a autobiografií.

Počas konferencie bola v predaji odborná literatúra od viacerých vydavateľov, vrátane najnovších titulov z produkcie SGHS. Pútavé prednášky si okrem odbornej verejnosti nenechali ujsť ani desiatky laických priaznivcov genealógie. Slovenská národná knižnica už roky podporuje bádateľov so záujmom o hľadanie vlastných predkov, spolupracuje na celoslovenských aj medzinárodných projektoch v tejto oblasti.


Autor: Miriam Michaela Štefková, hovorkyňa SNK © Autorské práva sú vyhradené

Jana Krivačková

Editorka Turiec Online