utorok, 05 november 2013 21:03

V Žilinskom samosprávnom kraji zabezpečí zimnú údržbu 116 sypačov

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
V Žilinskom samosprávnom kraji zabezpečí zimnú údržbu ciest 116 sypačov V Žilinskom samosprávnom kraji zabezpečí zimnú údržbu ciest 116 sypačov

Zimnú údržbu 1368 kilometrov ciest II. a III. triedy, 480 kilometrov ciest I. triedy a necelých 18 kilometrov rýchlostných ciest zabezpečí v Žilinskom samosprávnom kraji 235 vodičov 116 sypačov Správy ciest ŽSK. Na zasadnutí zastupiteľstva ŽSK o tom dnes v Žiline informoval riaditeľ odboru dopravy a regionálneho rozvoja Úradu ŽSK Ivan Mokrý.

SC ŽSK podľa neho doplnila stav zamestnancov o 46 na dohodu a 4 zamestnancov z iných organizácií. „Na začiatku októbra bolo v skladoch zhruba 56 percent chemického posypového materiálu zo skutočne minutého objemu v minulom roku (7905 ton) a viac ako 63 percent inertného posypového materiálu (33.856 ton). Ak bude nástup zimy plynulý a nenastane mimoriadna situácia, nemôže zima Správu ciest prekvapiť,“ uviedol Mokrý. Doplnil, že v prípade mimoriadnych situácií má SC ŽSK zmluvných partnerov pre zabezpečenie zimnej údržby ciest. „Zo 116 sypačov je na údržbu ciest I. triedy pripravených 48 a ďalšie dva sypače sú na údržbu rýchlostných ciest. Čo sa týka bežných podmienok, naraz vychádza technika na údržbu ciest I. triedy a na údržbu ciest II. a III. triedy. V mimoriadnych situáciách platí pravidlo, že sa prednostne zabezpečuje výkon údržby na cestách I. triedy, následne II. a III. triedy,“ dodal riaditeľ odboru dopravy a regionálneho rozvoja Úradu ŽSK.
 

Autor: TASR, foto iStockPhoto © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn