nedeľa, 10 november 2013 00:00

Gazdovský dvor Turčianske Kľačany zaujal na Turistickej burze Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Gazdovský dvor Turčianske Kľačany zaujal na Turistickej burze Gazdovský dvor Turčianske Kľačany zaujal na Turistickej burze

V Bešeňovej sa uskutočnila Turistická burza cestovného ruchu na ktorej sa zúčastnilo 8 partnerov, zväčša cestovných kancelárií a agentúr z Poľska. Prebiehali tu rokovania formou workshopov, do ktorých sa zapojilo viac ako 60 subjektov (penziónov a hotelov) zo Žilinského kraja. Na turistickej burze nechýbal ani gazdovský dvor Turčianske Kľačany, ktorý ponúkol poľským turistom v rámci agroturistiky svoje služby.

Okrem ekologického salaša a výrobkov v BIO kvalite zaujal koncept gazdovského dvora, ktorý ponúka prehliadku farmy, jazdu na koni, večer s folklórom a chutnou slovenskou kuchyňou, prípadne ubytovanie v penzióne sv. Mitro.

Cieľom projektu Turistickej burzy je nadviazať na vzájomnú spoluprácu medzi Slovenskom a Poľskom a prilákať tak viac zahraničných turistov do regiónu Turiec. Výstupom workshopov bude katalóg cestovného ruchu, pripravený z materiálov získaných na podujatí. Katalóg bude prezentovaný na Slovensku aj v zahraničí.

Gazdovský dvor Turčianske Kľačany

Autor: Janka Figurová, foto: Matej Janek © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Výber redakcie