Vytlačiť túto stránku
utorok, 12 november 2013 00:00

Chodníky za prameňmi Turca

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Novú knihu pokrstil Ing. Alexander LILGE Novú knihu pokrstil Ing. Alexander LILGE

Členovia martinského Klubu dôchodcov Podháj – Záturčie pripravili v spolupráci s  Turčianskym kultúrnym strediskom ďalšiu zaujímavú publikáciu s názvom Chodníky za prameňmi Turca.

Krst uvedenej brožúry spojený s vernisážou tematickej výstavy fotografií sa uskutočnil dňa 7. novembra v priestoroch Denného stacionáru pre seniorov na Škultétyho ulici. Podujatie obohatilo aj vystúpenie mladého huslistu či spevácke číslo členiek klubu dôchodcov. „Ide už o druhú publikáciu, ktorá vznikla vďaka podpore Nadácie Orange. Tá zabezpečila prostriedky na realizáciu a tlač. Brožúra zatiaľ vyšla v náklade 60 kusov, ale je plánovaná aj jej ďalšia dotlač,“ uviedol Radoslav Pančík z Turčianskeho kultúrneho strediska.

Cieľom programu Nadácie Orange - Zelená pre seniorov  je zúročiť vedomosti a skúsenosti  starších ľudí ako aj dať aktívnym dôchodcom možnosť sebarealizácie. „V tomto prípade to prebiehalo formou vzdelávacieho klubu tretieho veku,“ upresnil Radoslav Pančík.

Chodníky za prameňmi Turca vznikali postupne, počas kolektívnych poznávacích prechádzok po Turci. Dôchodcovia od januára 2013 navštívili takmer všetky miestne liečivé a minerálne pramene, ako aj množstvo menších. Kostru obsahu tvorí rieka Turiec, ktorá zároveň tvorí aj akúsi pomyselnú kostru spájajúcu celý región. Brožúra sa v troch kapitolách venuje zaujímavým miestam horného, stredného a dolného toku Turca a hodnotné informácie, ktoré sa seniorom podarilo zhromaždiť sa určite stanú pre mnohých inšpiráciou na výlety po našom kraji. V podobných aktivitách plánujú budúci členovia Klubu dôchodcov pokračovať aj budúci rok.

 

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online

Najnovšie články od autora: Miroslava Kováčová

Súvisiace články podľa značky