Reklama
štvrtok, 18 máj 2017 13:08

Noc múzeí: program Slovenskej národnej knižnice Doporučený

Slovenská národná knižnica nevynechala ani tento ročník celoeurópskej akcie Noc múzeí a galérií, ktorá sa koná 20. mája 2017. Svoje tajné zákutia návštevníkom poodhalí Literárne múzeum SNK v Martine a Slovenské múzeum A.S. Puškina v Brodzanoch!

Čítať ďalej...
nedeľa, 14 máj 2017 17:36

Zapojte sa do súťaže Fotomaratón Martin 2017 Doporučený

Opäť po roku sa záujemcovia o fotografiu a súťaženie môžu tešiť na ďalší, v poradí  už piaty ročník podujatia s názvom Fotomaratón Martin 2017. Účastníkov radi privítame 27. mája 2017 o 10.00 h v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.

Čítať ďalej...

Opäť je tu mesiac máj, ku ktorému už neodmysliteľne patrí Noc múzeí a galérií, ktorá  v celej Európe otvára dvere kultúrnych inštitúcií širokej verejnosti. Aj tento rok sa k tomuto projektu pridáva aj Slovenské národné múzeum v Martine. Dve z jeho zložiek – Etnografické múzeum a Múzeum Andreja Kmeťa, budú preto verejnosti sprístupnené v sobotu 20. mája 2017 v čase  od 18. až do 23. hodiny. Čo ponúkajú širokej návštevníckej verejnosti?

Čítať ďalej...
piatok, 05 máj 2017 08:53

Noc múzeí a galérií: program Turčianskej galérie Doporučený

Dňa 20. mája 2017 sa uskutoční podujatie s názvom Noc múzeí a galérií. Ide o celoeurópske podujatie, ktoré má za úlohu prezentovať verejnosti kultúrne dedičstvo s cieľom šíriť informácie o kultúrnej rozmanitosti európskych krajín a vyzdvihovať dôležitosť jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene.

Čítať ďalej...
štvrtok, 04 máj 2017 21:21

Martin čaká unikátna Noc literatúry Doporučený

Noc literatúry je medzinárodné podujatie, ktoré organizujú České centrá, a ktoré v jeden večer spája literatúrou mestá na Slovensku, Čechách a v partnerských krajinách projektu v Európe. Tento rok sa po prvýkrát uskutoční aj v Martine a vy tak budete môcť zažiť literatúru trochu inak.

Čítať ďalej...
štvrtok, 04 máj 2017 12:37

Martin sa dočkal svojho prvého literárneho soirée Doporučený

Priaznivcov umeleckej literatúry v Martine potešila možnosť zúčastniť sa prvého literárneho soirée, ktoré sa konalo 29.4.2017 vo Vinotéke Sommelier na Ľadovni. Literárne soirée je umelecký večer, na ktorom sa podieľa ktokoľvek, kto píše, hrá alebo komponuje a má záujem zapojiť sa. Hlavnou zložkou sú krátke literárne texty interpretované hercami, ktoré sú doplnené hudobnými a moderátorskými vstupmi.

Čítať ďalej...

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK vyhlasuje literárno-výtvarnú súťaž detí a mládeže zameranú na priblíženie tradičnej ľudovej kultúry a charakteristické krajové zvláštnosti regiónu Turiec.

Čítať ďalej...

Vo výstavnej sieni oddelenia kultúry, na Radničnom námestí v Bardejove sa v apríli prezentovali dvaja autori popartového umenia Martin Novysedlak a Daniel Vojtek. Obaja sú z časti ovplyvnení popartom, ale čo ich najviac spája je ich kamarátstvo, ktoré sa začalo spoločným štúdiom na Prešovskej univerzite.

Čítať ďalej...

Ďakujeme našim partnerom
za podporu Turiec OnlineViena international
SKD
Mestská scéna Martin
Vinotéka Sommelier
Kino Strojár
Penzión Ľadoveň