utorok, 10 jún 2014 20:59

Letný tábor malých prírodovedcov

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Letný tábor malých prírodovedcov Letný tábor malých prírodovedcov

Slovenské národné múzeum v Martine organizuje v dňoch 14. - 18. 7. 2014 poldenný tábor pre deti od 5 do 7 rokov pod vedením odborných pracovníkov SNM -  Múzea A. Kmeťa. Tábor je zameraný na spoznávanie tajov prírody z pohľadu práce prírodovedcov.

Deti sa tak budú môcť na malú chvíľku vžiť do role botanika, entomológa, zoológa či paleontológa. Na vlastnej koži si vyskúšajú, ako sa zakladá herbár, chytá hmyz do sieťky, rozpoznávajú zvuky vtákov či objavujú kosti pradávnych vymretých organizmov. Každý deň si budú môcť vyskúšať inú prácu prírodovedca v prírode Turca v okolí Martina. Takýmto spôsobom spoznajú nielen prácu múzejníkov, ale prehĺbia si svoje poznanie a vzťah k prírode. Tešíme sa na vašu účasť!

 

Program

Pondelok – botanika, lúky v okolí Kláštora pod Znievom. Deti si so sebou prinesú čistý zošit. Zraz je o 8:50 na autobusovej zastávke pri cintoríne v Ležiachove

Utorok – entomológia, areál Múzea slovenskej dediny v MT (skanzen). Deti si so sebou prinesú fľašku od detskej výživy aj s vrchnákom, stretneme sa o 8:50 na parkovisku pred skanzenom.

Streda – hydrobiológia,okolie Gaderského potoka. Deti si so sebou prinesú fľašku od detskej výživy aj s vrchnákom. Stretneme sa o 8:50 na parkovisku pred hotelom Gader (začiatok doliny).

Štvrtok – zoológia, okolie Jahodníckych hájov v MT.  Deti si so sebou prinesú ďalekohľad. Stretneme sa o 8:50 na parkovisku pred skanzenom.

Piatok – paleontológia + ukončenie tábora Múzeum A. Kmeťa v MT. Stretneme sa 8:50 pred budovou múzea.

V prípade nepriaznivého počasia sa tábor koná v priestoroch Múzea A. Kmeťa v Martine. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

 

 Organizačné pokyny

- cena 1 euro / deň,

- starostlivosť o dieťa prebieha od 9:00 - 12:00 hod.,

- dovoz a odvoz zabezpečujú rodičia dieťaťa,

- stravu a pitný režim zabezpečujú rodičia dieťaťa,

- každé dieťa si donesie so sebou pršiplášť, čižmy a náhradné oblečenie,

- možnosť dobrovoľnej účasti rodiča,

- minimálny počet detí 5, maximálny počet detí 15.

 

Záväzné prihlásenie posielajte na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., do mailu prosíme uveďte meno, priezvisko, dátum narodenia dieťaťa, tel. kontakt na rodiča, prípadné alergie.

 

Kontakt:

RNDr. Matej Žiak, PhD.

Slovenské národné múzeum - Múzeá v Martine, Múzeum Andreja Kmeťa, Ul. Andreja Kmeťa 20, 036 01 Martin

tel. č.:043/2455114, 0905871436, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., www.snm.sk

 

Autor: SNM v Martine © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn