štvrtok, 10 január 2013 21:43

Primátor Hrnčiar vypísal odmenu 3000 eur za odhalenie páchateľa.

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)
Primátor Hrnčiar vypísal odmenu 3000 eur za odhalenie páchateľa. Primátor Hrnčiar vypísal odmenu 3000 eur za odhalenie páchateľa.

V stredu 09. januára zasahovali na martinskom úrade desiatky policajtov a hasičov v domnení,  že verejnosť ohrozuje nebezpečná látka vo forme bieleho prášku v obálke. Martinský primátor a poslanec Národnej rady SR Andrej Hrnčiar vypísal odmenu 3000 eur pre toho, kto poskytne informácie vedúce k odhaleniu páchateľa.

Keď som včera videl koľko desiatok ľudí zamestnala táto zbytočná akcia, ktorá stála nemalé finančné prostriedky daňových poplatníkov, je nutné naozaj odhaliť osobu, ktorá to urobila a exemplárne ju potrestať. Preto som sa rozhodol, pretože to možno pomôže veci, že vypíšem odmenu 3000 eur pre toho, kto poskytne informácie, ktoré budú viesť k odhaleniu páchateľa. Každý, kto disponuje informáciou, ktorá by mohla viesť k odhaleniu páchateľa, môže kontaktovať ktorékoľvek oddelenie policajného zboru alebo sa obrátiť priamo na Mestský úrad v Martine,” vyzval primátor Hrnčiar vo svojom dnešnom vyhlásení kohokoľvek, kto by mohol pomôcť vyšetrovateľom.

httpv://youtu.be/hIxeo2SRD_Q

Ešte v stredu večer prišla správa z laboratória Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, že analýza zloženia prášku ukázala, že nejde o nebezpečnú látku a teda nikto nebol ohrozený. Po tom, ako vo štvrtok ráno polícia vykonala potrebné úkony v miestnosti podateľne, sprístupnila ju úradu a podateľňa funguje v riadnom režime aj so zamestnankyňami, ktoré v stredu biely prášok v obálke objavili. Vypísanú odmenu vo výške 3000 eur primátor vyplatí z vlastných súkromných zdrojov. Odosielateľovi hrozí v prípade vypátrania až päťročný trest odňatia slobody za šírenie poplašnej správy.

Autor: Mesto Martin

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Doprava v regióne