utorok, 30 jún 2015 21:57

Kruhový objazd upravili kvôli rekonštrukcii obchvatu Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Kruhový objazd upravili kvôli rekonštrukcii obchvatu Kruhový objazd upravili kvôli rekonštrukcii obchvatu

Z dôvodu uzavretia cesty I/65D (obchvat) pre jej generálnu opravu sa realizuje úprava okružnej križovatky na ceste I/65 - Jilemnického v Martine, mestská časť KOŠÚTY, aby počas uzavretia cesty I/65D bola zabezpečená plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky. Ide o vytvorenie priebežného pruhu prioritne určeného pre nákladnú dopravu.

 

Okrem toho od 01. 07. 2015 dôjde na území mesta Martin k zmene dopravného značenia a možnostiam prejazdu po ceste I/65D, ktorý bude v úseku od cesty I/18 (POPRAD - ŽILINA) až po križovatku I/65D s I/65 - Kollárova (PRIEVIDZA - BANSKÁ BYSTRICA) obmedzený čiastočným a úplným uzavretím cesty I/65D. V rámci rekonštrukcie dôjde aj k zmene v zastavovaní autobusových spojov prímestskej autobusovej dopravy od PRIEVIDZE a BANSKEJ BYSTRICE na autobusovej zastávke na ceste I/65 - Jahodnícka - Kollárova, keďže prístup na žel. stanicu a autobusové nástupište SAD Žilina, a. s., nebude možný po ceste I/65 - Jahodnícka - Jesenského - Kohútova v smere od PRIEVIDZE - BANSKEJ BYSTRICE a od Sklabine, Tomčian.

 

Autobusová zastávka na Ul. Jahodnícka (bývalý TUZEX) bude preložená na UL. Kollárova (koniec objektu SENIUM MEDICA) a bude pokračovať po Ul. Priehradka - J. Bottu - J. Nováka - autobusové nástupište SAD. Prístup do Univerzitnej nemocnice Martin bude možný zo smeru PRIEVIDZA - BANSKÁ BYSTRICA po trase ako prímestká autobusová doprava, teda po ceste I/65 - odbočením na Ul. Kollárova popri Smíchove - Ul. Kollárova až po Ul. Štefanovičova (parkoviská v areáli UNM), kde v tomto úseku bude obojsmerná premávka a zmena šikmého parkoania na pozdĺžne parkovanie. Prístup do Univerzitnej nemocnice Martin z Ul. Bernolákova a P. Mudroňa je nezmenený.

 

Autor: Mesto Martin, Miroslav Hamar © Autorské práva sú vyhradené

 

Miroslav Hamar

Editor Turiec Online