Reklama
štvrtok, 14 január 2016 23:32

Počas lyžiarskej sezóny sa zvyšuje riziko krádeží z vozidiel

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Počas lyžiarskej sezóny sa zvyšuje riziko krádeží z vozidiel Počas lyžiarskej sezóny sa zvyšuje riziko krádeží z vozidiel

V Martinskom okrese sa naplno spustila zimná turistická sezóna, počas ktorej sa zvýšil pohyb turistov tak z tuzemska ako aj zo zahraničia. V období lyžiarskej sezóny polícia v lyžiarskych strediskách aj napriek zvýšenej pozornosti, ktorú lyžiarskym strediskám venuje, častejšie eviduje krádeže vlámaním do motorových vozidiel, krádeže lyžiarskych výstrojov, snowboardov a pod.

 

 

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Martine z tohto dôvodu upozorňuje širokú verejnosť na zvýšenie ostražitosti pri ochrane a zabezpečení svojho majetku. Náležitú pozornosť ochrane svojho majetku treba venovať aj na lyžiarskych svahoch počas lyžovania. Lyžiarsky výstroj v žiadnom prípade netreba nechávať bez dozoru a pozornosti. Výhodou je aj označenie majetku, vecí napr. UV značkovacím perom, ďalej uchovanie  dokladov od tovaru, prinajmenšom takáto maličkosť môže pomôcť polícii pri ich vypátraní v prípade odcudzenia.

 

Pozornosť je  potrebné venovať aj motorovým vozidlám. Polícia radí nenechávať veci v aute, zvyšuje sa riziko vlámania do vozidla a odcudzenia vecí z neho. Ak je to možné, polícia odporúča parkovať na strážených a osvetlených parkoviskách a vozidlo vždy starostlivo uzamknúť. V neposlednom rade, netreba zabúdať ani na dôsledné uzatvorenie strešného nosiča.            

 

Autor: ORPZ Martin © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn